1 2 3 4 5 6

Баскетбол

Тренер БК "Житомир": В іграх 8 туру Першої ліги молодь проявила себе непогано

21.01.2019 13:28Баскетбол

Минулими вихідними, 19-20 січня, БК "Житомир" приймав БК "Рух Молоді-Спортліцей" з Білої Церкви у рамках 8 туру Першої баскетбольної ліги України. Житомиряни впевнено виграли молодих суперників, які цього сезону вперше беруть участь у подібному чемпіонаті.

Пропонуємо Вашій увазі післяматчеві коментарі тренерів обох команд:

Володимир Телегін - тренер БК "Рух Молоді-Спортліцей"

У цьому році ми вирішили взяти участь в Першій лізі, щоб діти отримували більше досвіду, це для них дуже хороша школа. У нас всього три людини, яким більше 20 років. Іншим - 15-17 років. Перша ліга дає можливість адаптуватися, бо дитячий баскетбол - це одне, а дорослий - зовсім інше: жорстокіший і швидший, тут психологія грає дуже велику роль. Ці ігри показали, що психологічно ми не дуже готові, треба виправляти. Хлопці грають вдома з більшим бажанням, а на виїзді вони склали руки і перестали боротися. Хочеться, щоб вони більше набиралися досвіду з такими виконавцями, як у вас, які пройшли Вищу і Суперлігу. Корчагін в “Динамо” грав, я пам’ятаю. Він мій, до речі, вихованець. Молоді гравці житомирські мені сподобалися. Реалізація хороша в грі, вони попадали багато в кільце. Але справа в тому, коли доросла команда виграє і молодий гравець виходить, то там немає психологічного бар’єру. А дитячий баскетбол має специфіку, що якщо програєш багато або виграєш, психологія йде на інший план, бо відповідальності немає за результат, немає тиску. Житомирські молоді хлопці добре навчені, з хорошим кидком, мені сподобалося. Але я хотів би подивитися на них у важкій стресовій ситуації, де гра йде за результат, очко-в-очко, там уже проявиться їхній характер. 

Денис Апарін - тренер БК "Житомир"

У нас в планах таке було - спробувати уже більше часу дати нашим молодим гравцям - Данилові Маркову, Нікіті Кравченко. Також ми випробовували нові схеми в захисті, в нападі декілька нових комбінацій, які в підсумку вийшли успішно. Молодь проявила себе непогано, особливо Данило Марків дуже пристойно зіграв обидва матчі, забивав м’ячі. Але у нас мета, крім нападу, ще й в захисті добре грати: захищатися, підстраховувати, переміщатися - це все важливо в баскетболі. Суперники вдома грали впевненіше. Я думаю це через те, що вони ще молоді, може десь “перегоріли” в гостях, можливо, соромляться свої якості кращі показати. А взагалі хлопці хороші з Білої Церкви. У них грамотний тренер, вони цією ж командою грають у ВЮБЛ, доволі непогано. Перспектива у них є.

Даниіл і Нікіта грають в команді уже другий рік. В минулому році у них теж страх був. На перших іграх трошки навіть щічки червоніли, злякано виглядали. Але поступово ми це виправляли. При першій же можливості я їх випускаю на майданчик грати, будуємо комбінації під них, щоб вивести на кидок. У цьому році вони більш впевнено себе відчувають. Хоча хлопці потрапили в “зону комфорту” і грають з досвідченими дорослими баскетболістами. Якби вони грали усі одного віку, то я не знаю, як би вони психологічно вели себе проти сильних команд. Мабуть, їм було б важко, але у нас завдання у клуба, щоб молодь набиралася досвіду. В минулому році у нас було три молодих гравця. Але Ернест Вовк поїхав в Канаду вчитися. Плануємо ще когось взяти на виховання, але поки претендентів немає, на жаль. Але будемо ростити, може наші дитячі тренера нам когось допоможуть підготувати. 

Спортивний Житомир

 

 

 

Схожі новини