1 2 3 4 5 6

Баскетбол

​Заступник секретаря ФБУ Лариса Шабанова в інтерв’ю про баскетбольний сезон 19/20 (фото)

28.10.2019 13:48Баскетбол

Набирає обертів новий баскетбольний сезон. Поряд з іншими дивізіонами почалася боротьба і в Першій лізі. Про особливості сезону в Першій лізі, систему чемпіонату та інше розповіла заступник Генерального секретаря Федерації баскетболу України Лариса Шабанова.

– Перші ігри нового сезону уже відбулися. З 19 по 22 жовтня у трьох із чотирьох регіональних дивізіонах. Ще один дивізіон стартував 26 жовтня. Закінчаться усі регіональні етапи у березні, а вже у квітні розпочнеться плей-оф. Туди вийдуть по 4 команди із кожного дивізіону, відтак 16 команд будуть брати участь у матчах на виліт і з’ясують хто отримає золото, срібло та бронзу Першої ліги.

– Які зміни у форматі проведення першості?

– На прохання вболівальників, а у кожної команди Першої ліги у їх рідних містах є дійсно віддані вболівальники, ми повернулися до формату ігор плей-оф на другому етапі, як найбільш видовищних і захоплюючих.

– Як змінився у новому сезоні кількісний склад Першої ліги і принцип проведення турніру?

– Принцип структурування Першої ліги Чемпіоната України зберігся: 4 дивізіона. Ми прагнемо, як і раніше, до створення територіальних дивізіонів, таких собі чотирьох регіональних чемпіонатів всередині національної першості. Є певні обставини і вони різні (переважно це фінансова складова, застаріла спортивна інфраструктура, недостатньо професійне ставлення до участі у змаганнях), які не дають можливості розвиватися так швидко як хотілося б, але ми рухаємося вперед. Щороку кількість команд учасниць у Першій лізі зростає.

– Наскільки клуби Першої ліги прагнуть перейти у дивізіон вище, адже часто це пов’язане із більшими витратами?

– Звичайно, витрати у Вищій лізі значно більші ніж у Першій. У кожного клуба на сезон свої завдання. Кожного року є амбітні команди, які мають підтримку місцевої влади, громади, надійних спонсорів і партнерів, які прагнуть піднятися у рейтингу і посісти місце у Вищій лізі. Сподіваюся і цього сезону такі команди будуть.

– У деяких містах у командах Першої ліги грають чимало баскетболістів із СБЛУ-Таскомбанк чи враховувалася ця специфіка при формуванні календаря?

– Календар Чемпіонату України – єдиний, він враховує усі ліги, які є в Україні. У всіх лігах є паузи передбачені для Кубку України, Студентської ліги, ВЮБЛ, для матчів національних команд різних вікових категорій, для змагань з баскетболу 3х3. Зайнятість наших ігрових майданчиків, температура у залі взимку, транспортні розв’язки – це тож враховується при укладанні календарів змагань. Замисліться над цифрами: протягом 6 місяців (жовтень - березень) команди Суперліги наприклад зіграють 144 гри, у Вищій лізі – 288, у Першій 264. Звісно це без матчів плей-оф. Усе це необхідно ретельно планувати.

– Наскільки цікавий клубам Першої ліги Кубок України?

– Ми змінили формат жеребкування, усі команди цього року були у нас у одному кошику. Кульки для жеребкуванні були такими ж круглими як і баскетбольний м’яч, у кубкових матчах не завжди перемагає той хто на папері сильніший. Іноді перемога усміхається просто більш удачливій або мотивованій команді. Так що в такому форматі Кубок може бути цікавим для будь-яких клубів незалежно від рейтингу.

За матеріалами ФБУ

Спортивний Житомир


Теги: баскетбольний сезон 19-20 

Схожі новини