1 2 3 4 5 6

Бокс

Бердичівлянин Денис Кротюк: «Хочу бути кращим у своїй справі»

13.11.2020 15:22Бокс

Талановитий бердичівський боксер Денис Кротюк нещодавно розпочав свою професійну боксерську кар’єру та вже здобув декілька перемог. У розмові з бердичівлянином ми поговорили про його шлях від початків у рідному Бердичеві до професійної боксерської кар’єри в Польщі.

- Денисе, розкажи про себе? Ти займався боксом разом з братом Кирилом. Чому ви обрали саме бокс?

- Народився у Бердичеві, спочатку я навчався у ЗОШ №14, далі перейшов у 8-му школу, де закінчив дев’ять класів, а у десятому та одинадцятому класах навчався в ЗОШ №5.

Ми з братом ходили на різні секції і в жодній ми не затримувалися більше ніж два місяці. А на бокс пішли, тому що наш дядько - майстер спорту. Він для нас завжди є прикладом не лише в спорті, але і у всьому житті. Ми завжди відчуваємо його допомогу та підтримку. Він також нам допоміг полюбити бокс і ми почали займатися цим видом спорту. Рік-два тренувалися і вже не було жодного бажання, щоб залишити бокс.

На бокс ми прийшли разом з братом Кирилом. Але брат згодом залишив заняття, а я продовжив. Приблизно через рік, побачивши, що я залишився та вже досягаю певних успіхів, брат також повернувся у бокс.

- Твої перші тренери – династія Сікорських. Що скажеш про своїх перших тренерів?

- Династія Сікорських – це мої перші тренери. Я їм дуже вдячний за все. Вони були моїм тренерами до 2017 року, протягом п’яти-шести років. Вони мені дуже багато чого дали в боксі. Такі речі, як дисципліна, систематика - це все їх заслуга. Бокс – це такий вид спорту, що його потрібно полюбити, якщо ти його не полюбиш, то в подальшому буде дуже важко притримуватися певних речей. Дисципліна напрацювалася саме завдяки праці тренерів.

- Чи пам’ятаєш свої перші змагання і який там показав результат?

- Перші змагання були, коли я займався боксом близько трьох-чотирьох місяців. Це був Всеукраїнський турнір у Жмеринці. Для мене було все дуже цікаво, бо це був мій перший турнір і я зайняв друге місце. Цей турнір мені запам’ятався на все життя.

- Перші міжнародні змагання. Що можеш розповісти про них?

- Ми поїхали у Львів на двотижневі навчально-тренувальні збори. Це були дуже потужні збори, тренування три рази в день. І після цього ми поїхали на міжнародний турнір в Одесу. Я зайняв друге місце, програвши у фіналі Чемпіону України, який був першим номером у нашій ваговій категорії. А у півфіналі цього турніру я переміг свого суперника, до речі з Одеси, якому я за два місяці до цього поступився у дуже суперечливому поєдинку на Чемпіонаті України.

- Декілька років тому ти переїхав до Польщі та перейшов у професіонали. Як виникла ідея з переїздом і як успіхи у професіоналах?

- Я бачив на власні очі, що відбувається з боксом в Україні, тому вирішив для себе, що потрібно щось змінювати. До цього був декілька разів за кордоном, бачив, яке тут відношення до спортсменів. У 2018 році я мав їхати на Чемпіонат України, але я відмовився і переїхав до Польщі. Я не хотів просто так витрачати своє здоров’я, адже бокс забирає його дуже багато, тому я бачив, як цим видом спорту заробляють в Європі.
Мене запросили і я погодився переїхати в Польщу й тут займатися боксом. Так як у мене є польське коріння, я маю можливість боксувати у Чемпіонаті Польщі.

Мені завжди не дуже подобалася непрофесійна «олімпійська» система боксу, тому що потрібно було приїздити на серйозний турнір, добре підготовлений та проводити на найвищому рівні п’ять-шість поєдинків, а в професійній системі ти боксуєш 12 важких раундів, виходиш переможцем та наступний поєдинок буде не раніше, ніж за декілька місяців.

Після того, як я став Чемпіоном Польщі, я вже серйозно почав думати про професійний бокс. Я поїхав у Варшаву завдяки своєму тренеру, провів там переглядовий спаринг проти досвідченого спортсмена з Польщі, зарекомендував себе та підписав контракт з професійною боксерською компанією.

Я навіть раніше не міг собі подумати, що переїду в Польщу, що тут буду займатися професійним боксом, тренуватися та займатися свою улюбленою справою.

- Розкажи про своїх тренерів у Польщі?

- Зараз тренуюся під керівництвом відомого тренера Федіра Лапіна, який виховав не одного Чемпіона світу. Це - справжній майстер своєї справи. Він не лише сильний тренер, а також сильний психолог. Мені дуже приємно тренуватися під керівництвом такого тренера, навчатися у нього. Завдяки праці з ним я можу впевнено йти до своєї цілі.

- Яка спортивна ціль Дениса Кротюка?

- Хочу бути кращим в своїм справі, досягати висот і стати Чемпіоном світу, це, як мінімум. А про максимум говорити не буду.

за матеріалами Ріо-Бердичів

Спортивний Житомир

Теги: Бердичів 

Схожі новини