1 2 3 4 5 6

Бокс

Види рукавиць для боксу: критерії класифікації

21.05.2019 17:17Бокс

Згідно із загальноприйнятими правилами, під час тренувань та боїв боксери повинні одягати боксерські рукавиці. Купити боксерські рукавиці нескладно – це можна зробити за посиланням https://amunicia.com.ua/catalog/bokserskie-perchatki або в інших магазинах спортивних товарів. Але, щоб правильно вибрати ці аксесуари, важливо знати їх види.

Боксерські рукавиці класифікують за двома основними ознаками:

- Рівнем підготовки спортсмена (любительські та професійні).

- Призначенням (снарядні, тренувальні та бойові).

Ці критерії є взаємопов′язаними – наприклад, існують бойові, тренувальні і снарядні рукавиці як любительського, так і професійного класів.

Моделі для любителів і професіоналів: у чому різниця

Любительські боксерські рукавиці вирізняються зменшеною вагою (в середньому, близько 10 унцій) та конструкцією, яка не допускає повного стискання кулака, що сприяє зниженню сили удару. Між ударною частиною кулака і зовнішньою частиною рукавиці знаходиться товстий шар (до 6 см) наповнювача, який додатково гасить удар.

Професійні екземпляри орієнтовані на більш жорсткі умови: пом'якшення удару – мінімальне, вага – від 12 унцій (залежить від вагової категорії бійця), надійна фіксація зап'ястя, зовнішній шар виготовляється із натуральної шкіри.

Характерні особливості бойових, тренувальних та снарядних рукавиць

- Бойові
Призначені для виступів спортсменів на рингу. Вони відзначаються великим кутом згину великого пальця, що імітує стиснений кулак. Це дає можливість наносити оптимальну кількість ударів, зберігаючи при цьому руки без пошкоджень.

- Тренувальні
Адаптовані для відпрацювання ударів із спаринг партнером. Такі моделі мають особливу ергономіку: великий палець знаходиться паралельно долоні, що змушує посилено контролювати силу удару і техніку нанесення.

- Снарядні
Використовуються тільки для роботи зі снарядами: грушами, мішками, а також при тренуваннях з використанням маківар і лап. Форма повторює анатомічні особливості кулака. Снарядними рукавицями ні в якому разі не можна замінювати два попередні види, через низьку здатність гасити удари.

Вибір потрібно робити виключно з огляду на свій рівень підготовки та завдання, для яких будуть застосовуватись рукавиці. Неправильний підбір та використання не лише погано відобразиться на ефективності тренувань і результативності поєдинків, а й може стати причиною травм.

розміщено на правах реклами
Спортивний Житомир

Схожі новини