1 2 3 4 5 6

Бокс

Юніорська збірна України з боксу готувалася до чемпіонату Європи в Бердичеві

12.05.2015 09:34Бокс

Протягом двох тижнів Бердичів слугував базою, на якій до виступу на чемпіонаті Європи з боксу готувалася юніорська збірна України. Те, що у Бердичеві знаються на боксі та по-особливому шанують цей вид спорту, відомо в Україні. Знають у ній і про міжнародний турнір класу «А» на призи братів Кличків, знають і про гарну місцеву боксерську школу. Тому, коли постало питання, де можна якісно провести заключний етап підготовки нашої збірної до європейської першості, у Федерації боксу України надто довго не думали. Тим паче подібні збори у Бердичеві проходили вже багато разів.

У залі спортивного клубу «Крос» зібралися кращі із кращих вітчизняних боксерів 1999-2000 р. н., очолювані старшим тренером Олегом Малаванюком. Остаточно, розповідає пан Олег, склад збірної визначився у Рівному – на турнірі пам’яті Соколовського. Увійшли до нього 13 боксерів різних вагових категорій. До Бердичева приїхали два склади збірної (основний та другий), підключилися і ті юнаки, котрим у липні виступати на чемпіонаті України. Подібні збори, каже головний наставник збірної, є чудовою нагодою випробувати себе у бою з рівноцінним партнером. З учасниками визначилися – залишилося визначитися з місцем підготовки. І тут Бердичів не підкачав.

Олег Малаванюк, старший тренер юніорської збірної України з боксу: «По сборах мы определились с Бердичевом, так как не первый год уже проводим здесь сборы. Плюс в Бердичеве проводят турнир на призы братьев Кличко. Плюс организация от Сикорских: проживание здесь идеальное, условия в гостинице прекрасные, питание рядышком, зал великолепный, стадион супер. Многие тренеры сомневались поначалу, ехать ли нам в Бердичев, мол, районный центр. А когда приехали (а здесь практически все области Украины), то сказали, что не ожидали увидеть такого, что Бердичев получше будет других городов, в которых они бывали.»

Вранці – прогулянка та вправи на загальний розвиток; днем – вдосконалення техніки, відпрацьовування тактичної майстерності у парах, заняття на силу і швидкість, боксерська гімнастика; ввечері – спортивні ігри, вдосконалення індивідуальних та ударних комбінацій, вільний бій, активний відпочинок, робота з тренером. І так усі 14 днів – нудьгувати особливо немає коли. Наразі у представників збірної «свято», розповідає Олег Малаванюк: так боксери називають бойову практику. Хлопці відпрацьовують захист, маневрування, атаки, контратаки тощо. Серед членів збірної і наш Денис Вітомський – представник бердичівського «Кросу», вихованець династії Сікорських.

Олег Малаванюк, старший тренер юніорської збірної України з боксу: «У нас есть неплохой мальчик из Бердичева Денис Витомский: на чемпионате Украины я его увидел, созвонился с Олегом Сикорским, тот привел его на сборы. На турнире сильнейших Денис занял 2-е место: боксировал он с Бондарчуком – победителем 2-х юношеских чемпионатов, двукратным победителем Европы. Всех соперников Бондарчук победил ввиду явного преимущества, и единственным, кто составил ему конкуренцию, проиграв по очкам, стал представитель Бердичева Денис Витомский.»

Звісно, за українську збірну та за Дениса вболіватимуть на його малій Батьківщині. Керівникові «Кросу» Олегові Сікорському приємний той факт, що Федерація постановила проводити збори саме у Бердичеві. Завдяки підтримці міського голови Василя Мазура та заводу «Прогрес», каже, місто готове на найвищому рівні приймати будь-яку збірну.
Олег Сікорський, директор СК «Крос», заступник голови міської Федерації боксу: «Нам интересно то что в составе сборной есть наш Денис Витомский – победитель и серебряный призер чемпионатов Украины. Надеемся, что на следующем первенстве он станет первым и поедет на чемпионат мира. У нас здесь сегодня т Рома Маркарян, который с 25 мая выступает на всеукраинском первенстве. Хочу поблагодарить завод «Прогресс»: зал, стадион, бассейн – все есть для хорошей подготовки сборной. Думаю, что Бердичев – город фартовый, и ребята на Европе выступят достойно.»
    
Вже 14-го травня збірна вирушить із Бердичева на Львів, який прийматиме цього разу чемпіонат Європи. Робити прогнози у спорті – справа невдячна, кажуть боксери, людина, як відомо, крутить, а Бог розкручує. Гарний виступ у Львові безумовно сприятиме зростанню іміджу вітчизняного боксу, ну а сам бокс, сприяє серед іншого, покращенню іміджу самої України. В останньому твердо переконаний Бердичівський міський голова.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Мені надзвичайно приємно, що ті боксери, які нині прославляють Україну, їхні імена пов’язані з Бердичевом – це і Ломаченко, і Усік. Ще молодими спортсменами вони стали переможцями нашого турніру на призи братів Кличків… Протягом багатьох років збори національної збірної проходять у нас у Бердичеві. Після кожного такого збору наші боксери мають гарні досягнення. Переконаний, що так буде і після цих зборів: все, що починається у Бердичеві, має гарну перспективу.»
Одним із тих, хто спостерігав, як практикуються кращі українські боксери-юніори, був наш Олег Чулячеєв – юна зірка бердичівського боксу. Цими днями у нього саме закінчився період відпочинку після тріумфального виступу у Хмельницькому на чемпіонаті України серед молоді. Три переможні бої принесли Олегові почесне звання чемпіона України.
Олег Чулячеєв, чемпіон України з боксу серед молоді: «Этот чемпионат запомнился мне тем, что я из юниоров перешел к молодежи. А это совсем другие спортсмены, и выступать против них куда тяжелее. Сначала я отработал три раунда по 2 минут, а потом сразу перешел к трем раундам по 3 минуты. Чем дальше, тем интересней. Сейчас отдыхал, начинаю с понедельника тренироваться. Буду готовиться к чемпионату Европы.»

І наостанок… Чудові умови для підготовки боксерів, гарну організацію, а також високоякісну та грамотну роботу тренерів на зборах у Бердичеві відзначив Юрій Мірзабекян. Заслужений тренер СРСР приїхав до українського міста з Росії – факт, що вже сам по собі достойний поваги. Від поїздки його відмовляли, не приховує, але чоловік він не з боязких, тому від свого рішення не відмовився. Встиг побувати у Чернівцях, у Вінниці, і ось – у Бердичеві. Що говорити, констатує: в Україні він побачив абсолютно протилежне тому, що втокмачують у голови його співвітчизникам на Батьківщині.

Юрій Мірзабекян, заслужений тренер СРСР з боксу (Росія): «Ну… выше крыши! Люди, тренеры великолепные, гостеприимные! Здесь все прекрасно! Есть взаимопонимание, и то, что нам говорили, что здесь, мол, запрещают пятое-десятое… Никто ничего не запрещает. Видел своими глазами праздник 9 Мая: людей была масса! Обидно, что нас сверху злят и противопоставляют. Я ведь наполовину украинец, и родина моя – и здесь, и в России. Легко и свободно здесь хожу, никто кефиром меня не обливает, яйцами в меня не бросает, кишки мне не выпускает, никто меня не ест. Все это – дешевая и гнилая пропаганда. Я увидел все это здесь и теперь, приехав к себе, на сайтах буду все это рассказывать и объяснять. Все прекрасно!»

за матеріалами: ВІК 

Теги: Бердичів 

Схожі новини