1 2 3 4 5 6

Драгонботи

В Житомирі відбудеться Регата пам'яті Ліміновича з веслування на "драконах"

12.04.2016 16:02Драгонботи

14 травня 2016р. в Житомирі, на веслувальній базі "Спартак", вода Тетерева "закипить" від спортивного азарту та запеклої боротьби команд, які братимуть участь у Регаті пам'яті Ліміновича С. З. з веслування на човнах "Дракон". Запрошуємо усіх житомирян і гостей міста 14 травня відвідати веслувальну базу "Спартак". Ви зможете не лише повболівати за свою команду, а й взяти участь у змаганнях корпоративних команд.

Історія веслування на драгонботах (човнах "дракон") почалася більш ніж дві тисячі років тому в стародавньому Китаї. 16 червня, або п'ятий день п'ятого місяця (за місячним календарем) - державне свято в Китаї. У цей-то день і проводяться традиційні змагання з веслування на човнах у вигляді драконів по всій країні. Часто на інші мови це свято і перекладають як свято човнів "дракон".

Захоплення веслуванням на драгонботах поширили по світу китайські переселенці і сьогодні цей спорт стає все популярнішим у багатьох країнах, від Канади до Європи.

Сучасна історія «драконів» бере свій початок в 1976 році, коли в Гонг-Конгу пройшов перший Міжнародний фестиваль веслування на драгонботах. В даний час цією дисципліною займається понад 50 мільйонів спортсменів з більш, ніж 50 країн світу. Міжнародна федерація дрогонбота (International Dragon Boat Federation) проводить з 1995 року офіційні Чемпіонати Світу і Чемпіонати Європи. І хоча зустрічаються різні форми човнів- «драконів», для змагань вони стандартизовані. Їх довжина - 12,5 метрів, місткість - 20 веслярів, рульовий і барабанщик, який ударами в шкіряний барабан задає ритм веслувальників. Ніс човна прикрашає оздоблена голова дракона, а корму - хвіст. Змагаються на дистанціях 200, 500, і 2000 метрів.

Що стосується розвитку даного виду спорту на Житомирщині, то необхідно відзначити, що вперше Житомирська команда взяла участь у змаганнях з драгонботу в 2010 році та посіла 1 місце на змаганнях "Фітнес Драгонбот", які організовував та проводив теперішній Президент Федерації України з веслування на човнах "Дракон", Заслужений тренер України Моргун Валерій Павлович.

Під керівництвом Моргуна В. П. збірна України в 2014 році завоювала золоту медаль на Чемпіонаті Світу з веслування на човнах «Дракон», що проходив у м. Познань, Польща, випередивши команду з Росії, у безкомпромісній боротьбі, на дистанції 2000м на 1 секунду. В складі збірної України був наш земляк, Бардашевський Юрій, який був у витоків зародження виду спорту на Житомирщині, та в 2011 році заснував команду "SalsaDragonboat" яка з любительського рівня піднялась до професійного та посіла 3 місце на Кубку України в 2015 році. В тому ж році Чемпіонами Європи стали 3 представники Житомирської команди «SalsaDragonboat» Мороз Дмитро, Біденко Олег, Бардашевський Юрій та ще двоє стали призерами Чемпіонату Європи, що проходив в Італії в м. Ауронцо ді Кадоре, Дуда Віталій та Лємкін Кирило. За підсумками 2015 року Мороз Дмитро потрапив до списку 10 кращих спортсменів року, а Бардашевський Юрій до десятки кращих тренерів України з даного виду спорту.

Віримо що на цих досягненнях Житомирські спортсмени не зупиняться та відродження веслування на Житомирщині буде продовжуватись!

Спортивний Житомир

Теги: анонси 

Схожі новини