1 2 3 4 5 6

Футбол

Бердичівлянка Анна Капкан: Мене завжди захоплювала робота футбольних арбітрів

02.12.2020 16:30Футбол

Жіночий футбол у Бердичеві зародився завдяки праці легендарного тренера Володимира Керносенка. Однієї з його вихованок є Анна Капкан (Стеценко), яка спочатку грала у футбол, а нині є асистентом арбітра з футболу та обслуговує матчі Чемпіонату України серед жіночих команд у Вищій та Першій лігах, а також у матчах серед чоловічих команд на Житомирщині.

- Анно, розкажи про себе та як ти взагалі потрапила до футболу?

- Мені 22 роки, я маю вищу педагогічну освіту, зараз навчаюся на магістратурі у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, працюю по професії вчителем фізичного виховання, займаюсь справою свого життя - спортом. А розпочалось все з випадкового відвідування спортивної секції по футболу в школі.

- Ти є вихованкою легенди бердичівського футболу Володимира Керносенка. Що можеш розповісти про цю людину? І чим він тобі найбільше запам’ятався?

- Володимир Броніславович - легендарна людина, який захоплював своєю відданістю футболу. Завдяки його прикладу, терпінню та вихованню я стала тією, ким я є зараз. Саме пам’ять про тренера дає мені наснаги не зупинятись на досягнутому, щоб бути достойною його вихованкою.

- У складі яких футбольних командах виступала Анна Капкан та яка твоя улюблена позиція на полі?

- На жаль, футбольна кар‘єра була недовгою, найбільше матчів було зіграно за команду ДЮСШ міста Бердичева, в якій я розпочинала під керівництвом Володимира Керносенка, також грала за збірну Житомирської області. А також мала за честь бути в складі «Колос» з Махнівки, Козятинського району, Вінницької області у складі якої грала у Кубку України та Чемпіонаті України з жіночого футболу серед команд Першої ліги на позиції півзахисника - яка є моєю улюбленою на футбольному полі.

- Як ти відчула поклик до того, щоб стати футбольним арбітром?

- Мене завжди захоплювала робота футбольних арбітрів і як тільки мені запропонували спробувати себе в цій ролі, я цю можливість не впустила. Мені це дуже подобається.

- Чому саме асистент арбітра? Чи є бажання стати головним арбітром на полі у майбутньому?

- Головний арбітр - це велика відповідальність і знання, які я набуваю в ролі асистента для того, щоб в майбутньому бути головною на полі.

- Як поєднуєш працю вчителя з фізичного виховання та футбольного арбітра?

- Поєднувати не важко, часу вистачає щоб реалізовувати себе як в педагогіці, так і в арбітражі.

- Чи хотіла б працювати тренером у жіночій команді по завершенню кар’єри арбітра?

- Хочу працювати тренером, не важливо, чи жіноча це команда, чи ні. Надіюсь, це станеться раніше, чим закінчиться кар’єра арбітра.

- Яка футбольна мрія Анни Капкан?

- Мені хочеться досягти такого рівня знань, щоб переконати усіх, що футбол може бути і жіночою справою.

за матеріалами Ріо-Бердичів

Спортивний Житомир

Теги: Бердчів 

Схожі новини