1 2 3 4 5 6

Футбол

Четверта річниця відновлення житомирського «Полісся»: футболісти на ізоляції, а ІІ ліга може закінчитись достроково

23.04.2020 16:19Футбол

Чотири роки тому 23 квітня 2016 року відновлений житомирський футбольний клуб провів перший матч після 12 років перерви. Тоді команда під назвою МФК «Житомир» поступилася ФК «Малинськ» із рахунком 1:3, але попри такий невтішний для вболівальників результат, великий футбол повернувся до Житомира. Впродовж останніх чотирьох років команда повернула собі історичну назву «Полісся» та провела два сезони в аматорських чемпіонатах і два у ІІ лізі.

В цьому сезоні ФК «Полісся» впритул наблизилися до першої ліги, але через карантинні обмеження команда пропустила вже п'ять ігор весняної частини чемпіонату.


За словами директора клубу, під час вимушеної ізоляції гравці вже скучили за футболом.

«З точки зору морального настрою все-таки це на них давить. Бо навіть в зимове міжсезоння вже буквально за два-три тижні всі починають скучати за футболом і постійно запитують: а коли вже будуть збори. На даний час вже місяць пройшов і за цей час ми вже мали почати грати другу частину весняної половини чемпіонату. Ми вже мали зіграти п’ять матчів, тобто мати повноцінну ігрову практику. На сьогодні люди закриті в чотирьох стінах. На психіку гравців давить якраз ця ізоляція, неможливість спілкуватись, неможливість займатись тією справою, яку вони обрали по життю і займаються нею професійно», - розповідає директор футбольного клубу «Полісся» Володимир Загурський.

Попри те, що зараз немає тренувань, кожен гравець отримав настанови від тренера, щодо індивідуального фізичного навантаження. Час від часу на клубних сторінках у соціальних мережах з'являються відео, на яких футболісти виконують вправи у домашніх умовах і намагаються підтримувати себе у хорошій фізичній формі.

«Перед тим, як команда пішла на карантин всі отримали індивідуальні завдання, з якими вони працюють вдома. Спочатку можна було тренуватись в групах і на відкритому повітрі. В подальшому карантин посилився і всі індивідуальні завдання, як правило, всі гравці проходять вдома. Безпосередньо навіть на відео можна побачити, що фізично хлопці підтримують себе в формі, в межах того, наскільки це можливо. Хлопці знаходяться в гарних фізичних кондиціях», - каже Володимир Загурський.

Календарне закінчення чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги припадає на 23 травня. До цієї дати лишається місяць і в українському футбольному середовищі точаться дискусії стосовно того, чи будуть команди догравати сезон, чи все ж чемпіонат закінчиться достроково.

«Я думаю, що це все буде вирішуватись в саму останню мить і ніхто на себе не буде брати ніяку відповідальність. На сьогодні ні керівництво країни, ні медичні служби, ніхто не знає яким чином ця пандемія буде розвиватись. Тому всі будуть дивитись за ситуацією. Мій прогноз, що І та ІІ лігу ми навряд чи будемо догравати», - припускає директор ФК «Полісся».

У випадку дострокового завершення чемпіонату житомирська команда вже забезпечила собі путівку у І лігу. Втім, як саме будуть проходити матчі - достеменно невідомо, адже він голови Житомирської ОДА вже лунали заяви щодо того, що гроші, які мали піти на завершення реконструкції центрального стадіону «Полісся», можуть спрямувати на боротьбу із коронавірусом.

«Ми передбачали все-таки, що будемо проводити безпосередньо І лігу на центральному стадіоні, очікували якісь надходження від продажу квитків, від заробітків в день матчу: це і атрибутика та активності на інших локаціях. Але, наскільки ми вже зрозуміли, в цьому році ми не можемо цього очікувати. І якщо нам дадуть добро, а зараз ведуться попередні перемовини із ПФЛ, щоб нам принаймні дали можливість в разі, якщо ми вийдемо в І лігу, щоб нам дали можливість проводити домашні матчі (в якості виключення) на стадіоні «Спартак». Щоб ми все таки не переносили футбол в якесь інше місто з Житомира», - каже Володимир Загурський. Ми

І допоки футбольні чиновники вирішують, якою буде доля цьогорічних чемпіонатів житомирські футболісти продовжують підтримувати свою фізичну форму і обіцяють повернути футбол до Житомира щойно ситуація це дозволить.

Нагадаємо, в квітні 2016 року МФК «Житомир» дебютував у чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд.

Спортивний Житомир

Схожі новини