1 2 3 4 5 6

Футбол

Голова бюджетної комісії Житомирської міськради розповів про фінансування ФК "Полісся" під час каранину та перспективи Першої ліги

16.04.2020 14:53Футбол

Через пандемію коронавірусу, карантин та зупинку всіх спортивних змагань в Україні уряд серйозно зменшив фінансування галузі спорту. Місцеві бюджети поки не робили подібного коригування. Як вплине ситуація з коронавірусом на фінансування галузі в Житомирі та найбільший “спортивний” проект міста - ФК “Полісся”Спортивному Житомиру” розповів депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Юрій Мойсеєв.

- Минулого року ми планували досить серйозні видатки і по футболу, і по баскетболу, і по волейболу саме з міського бюджету. Стосовно даної ситуації, зараз важко щось прогнозувати. Сьогодні, на жаль, на першому місці у нас лише захищені статті бюджету. По конкретно футбольному клубу в нас закладені зараз є кошти на заробітну плату. Поки, принаймні, ми нічого не знімаємо.

Хіба що по футбольній школі (СДЮСШОР з футболу “Полісся” - прим. ред.) ми заклали зарплати лише на перший квартал. Чому? Тому що ви напевне знаєте про цей скандал, який там відбувся стосовно внесків, які там отримувало керівництво школи від батьків. І ми чекаємо звіту нашого аналітичного відділу. А далі маємо на бюджетній комісії розглянути результати цієї перевірки, заслухати керівництво школи, чи були такі внески і куди вони пішли. Чи пішли вони на розвиток школи, чи пішли на розвиток якихось інших заходів. Після цього ми перейдемо до їх фінансування. А поки кошти в них є, ми їх не знімаємо, на енергоносії в них також є. Ми заклали і їх вистачить до кінця року.

- Зараз в "Полісся" є реальний шанс вийти в Першу лігу, навіть якщо сезон не буде дограно. А це вже трохи інші видатки. Чи є ризик, що клуб “не потягне” підвищення в класі, бо банально не буде вистачати коштів в бюджеті на фінансування?

- Ризик такий насправді є. Ми попередньо обговорювали цей момент з керівництвом клубу, з міським головою. Скажу так - ми прагнемо до того, щоб клуб міг вийти з Другої ліги в Першу, щоб у нас була команда, яка грає на високому рівні, були високого рівня гравці та, нарешті, повернути футбол в місто.

Зрозуміло, як тільки ми перейдемо в Першу лігу, то видатки одразу зростуть в рази.

І, насправді, поки мене лякає те, що я не бачу конкретних дій, підтримки саме області. Бо коли ми створювали цей клуб, була чітка домовленість з обласною адміністрацією, обласною радою, що місто разом з областю утримує цей клуб, ми йдемо до певної мети. На сьогоднішній день - це перша ліга. І ми для того все робили. Але коли в кінці 2019 року відбуваються всі ці перипетії, що область каже - нам зараз не до футболу, нам треба щось інше, ми будемо виділяти депутатам кошти на округ - це виглядає, чесно кажучи, смішно. І якось не стратегічно. Не розумію, при чому тут кошти депутатам на округ і футбол. Це все нас дуже насторожило.

Потім область все таки щось виділила, якщо не помиляюся півтора чи один і вісім мільйона - це виглядало як просто якась подачка. І я, відверто кажучи, розумію, що з міського бюджету, без області, ми його просто не потягнемо. Ще й враховуючи, яка ситуація є сьогодні з бюджетом.

Добре, що ми тоді виділили принаймні на заробітну плату і вони є, ці кошти. Але казати про збільшення цих видатків, або про розвиток і так далі - велике питання.

- Що плануєте робити?

Як тільки будемо бачити перспективу переходу на вищий рівень, будемо сідати і думати, де брати кошти. Сформуємо бюджет нашої команди, який він може бути. І тоді вже визначимось, що на себе може взяти на себе місто, що може взяти область. Будемо, можливо, підтягувати якихось певних спонсорів. Шкода, що в нас немає спонсорів, як в інших містах, які можуть просто бути фанатами футболу і вкладати в це гроші. Нi один із бізнесів, які сьогодні є досить успішними в місті, як то кажуть “з гарним бюджетом”, не приходять з пропозицією долучитися до фінансування футбольного клубу, щоб він вийшов на якийсь рівень. Хоча в багатьох містах це є.

Спортивний Житомир

.

Теги: ФК ІнБев Житомир влада гроші 

Схожі новини