1 2 3 4 5 6

Футбол

Рада ліг ПФЛ пропонує новий формат змагань у Першій та Другій лігах

18.03.2021 10:00Футбол

17 березня у Києві зібралися члени Ради ліг Професіональної футбольної ліги України. На засіданні розглянули більше десяти важливих питань і проголосували за рішення, які мають велике значення для подальшого розвитку вітчизняного футболу.

Представники клубів напередодні Ради ліг ретельно вивчили пропозиції щодо реформування змагань ПФЛ у зв'язку з реформою змагань U-21 УПЛ. Нагадаємо, з наступного сезону припиняється проведення т.зв. Молодіжної першості, клубам УПЛ запропоновано заявити свої молодіжні (резервні) команди-«двієчки» в змагання ПФЛ. Команди, які посядуть перші три місця в УПЛ сезону 2020/21, зможуть заявити свої "молодіжки" в Першу лігу (якщо хтось із призерів відмовиться, то автоматично заходить третя команда Другої ліги), інші – в Другу лігу. Очікуване збільшення учасників змагань ПФЛ як за рахунок аматорських клубів, що проходять атестацію, так і за рахунок «двієчок», було оформлено в різних пропозиціях формату змагань сезону 2021/22.

Розглядалося кілька варіантів:

1) Перша ліга в два етапи – дві групи по 10 команд;

2) Перша ліга в два етапи – дві групи по 12 команд;

3) Перша ліга – 20 команд за коловою системою.

Члени Ради ліг провели обговорення варіантів, внесли цікаві зауваження та пропозиції.

Проголосували за варіант – дві групи по десять команд у Першій лізі та не більш як дві групи по 16 команд у Другій лізі.

Таким чином, у групах Першої ліги кожна команда зіграє з кожною у два кола. Перші п'ять команд кожної з груп формують нову групу, те ж стосується і аутсайдерів кожної груп. На другому етапі команди групи А проводять матчі з командами групи Б у два кола, з очками, набраними на першому етапі змагань. Три команди за підсумками другого етапу здобувають право підвищитися в класі, а в другій групі - чотири команди напряму залишають Першу лігу.

Цей проект прийняли за основу, його направлять в Комітет професіонального футболу УАФ, Дирекцію УПЛ, після розгляду цих двох інституцій, його має затвердити Виконком УАФ. Таким чином, сезон 2021/22 у ПФЛ очікується найбільш масовим за останні роки. Це – збільшення кількості матчів і географії змагань, але при цьому й велика відповідальність і великий глядацький інтерес. І це додасть спортивного конкуренції.

Пресслужба ПФЛ


Теги: футбол Полісся ПФЛ 

Схожі новини