1 2 3 4 5 6

Футбол

Тренер житомирського “Полісся” про матч з “Чорноморцем”: сьогодні судді вбили нашу команду

10.04.2021 21:26Футбол

Головний арбітр матчу 21 туру Чемпіонату України з футболу серед команд І ліги Ігор Бич вбив житомирське “Полісся” своїм суддівством. Таку думку у післяматчевому коментарі головний тренер житомирського “Полісся” Сергій Шищенко. За словами, коуча “жовто-зелених” він майже не коментує роботу рефері, але те, що зробив киянин Ігор Бич можна назвати свавіллям.

“Те, що сталося сьогодні, нагадало мені 90-ті роки, коли приїжджали на виїзди і у тебе було мало шансів виграти цей матч. Сьогодні те ж саме сталося з нами. Я рідко коментую дії судді, але те, що зробив сьогодні суддя і його бригада, я давно такого не бачив. Мені дуже шкода, що хоч на дворі і 21 століття, але у нас деякі люди застрягли в 90-х. Сьогодні судді просто вбили нашу команду. Я вважаю так, і ніхто мене в зворотному не переконає. Те, що рефері не бачить пенальті, коли в нашій атаці м'яч спочатку одному гравцеві потрапляє в руку, потім другого потрапляє в руку і він каже, що це природне положення рук. А потім ставить на 90-й хвилині пенальті в наші ворота, то це класичне вбивство команди "Полісся" сьогодні. Я поважаю клуб "Чорноморець”, я поважаю уболівальників, я грав в цьому клубі. Але я перестав поважати людей, які зробили все, щоб "Чорноморець" домігся результату. Хто це - я не знаю, це не моя справа. Але нехай вони знають, що я перестав їх поважати, мені все одно хто це був”, - сказав Сергій Шищенко.

“Що стосується гри, то вона була хорошою. Ми розуміли, що команда хороша, агресивна команда, з хорошим підбором гравців і нам буде складно протидіяти їм. Але ми намагалися високо пресингувати, десь це виходило. Ми створювали проблеми одеситам. Багато чого не вийшло з того, що ми планували в першому таймі. У другому таймі ми непогано діяли на контратаках. І напевно не дозволяли так агресивно грати "Чорноморцю". Але все одно хочеться, щоб якість нашої гри було кращою. Мені немає за що дорікнути хлопцям. Вони старалися, вони грали до кінця, вони боролися з тим свавіллям, яке було на футбольному полі. Але зрозуміло, що якщо ми хочемо вигравати, ми повинні додавати в якості в останній третині. Я завжди це кажу. Нам цього не вистачає, але ми багато над цим працюємо. Але, на жаль, кількість поки не перетворюється в якість”, - додав коуч Сергій Шищенко.

Відеоогляд матчу

Свій погляд на матч також пропонує і спортивний оглядач Лев Зінгер для сайту Спортарена.

Недавній лідер ще, напевно, приходить до тями після подій, які позбавили його першого місця. Розгромна поразка від Вереса перервала тривалу успішну серію підопічних Антонова. Вони втратили лідерство, так що тепер змушені грати тільки на перемогу в кожному матчі, щоб підстерегти осічку конкурентів і не дати похитнути власні позиції.

Навіть яскрава перемога над Прикарпаттям (3:0 в минулому турі) не повинна була розслабити одеситів. По-перше, залишається в пам’яті матч першого кола з житомирянами, в якому команди зіграли 1:1 (ще при Ковальці). По-друге, боєздатність Полісся підтверджена низкою інших результатів, в тому числі 0:0 з конкурентом Чорноморця – Металістом 1925 – буквально в минулому турі. Колишній півзахисник Чорноморця Шищенко привіз в Одесу фактично свій оптимальний на сьогодні склад, єдиний виняток – основний форвард Галенко, якого у старті замінив непогано проявивший себе молодий Коваль з ковалівського Колоса. Локальні рокіровки можна було пояснити, скоріше, природною ротацією. А головною подією для гостей було повернення опорника Гавриленка після невеликої дискваліфікації – до речі, вихованця одеського футболу. Чорноморець же міг розраховувати на Брагару, який повернувся з молодіжної збірної України, а також Лиховидька, який своєю грою довів новому головному тренеру, що залишити його в запасі було помилкою. Звертає на себе увагу дебют у старті одного з четвірки орендованих у Динамо – Ващишина, в минулому турі хлопець виходив на заміну.

І вже на другій хвилині Віктор міг відкривати рахунок. Після флангової передачі він виявився прямо перед воротарем, але захисник Понєдєльнік сміливо кинувся під удар. Міг добивати Коркішко, але в поспіху не влучив у рамку. Слідом черзі пробивали з різних дистанцій Кравченко, Брагар, Штогрін – то не точно, то в суперників. А Полісся теж намагалося огризатися – заліз в офсайд Грицук, технічного Андрущенка випередив воротар Роман Підківка, не точно бив Галенков, а перспективний удар Коваля з близької відстані влучив у захист Чорноморця – відпрацював Горопевшек.

Але головне по такій грі – це динаміка. Вона була в порядку – моменти створювалися, гра йшла. Так що під кінець першої третини гри Чорноморець домігся бажаного. Кравченко знайшов передачею Мельничука, а лівий захисник замість прострілу спритно пробив у дальню «шістку» – 1:0. Хлопчина, позичений у Ворскли, з перших матчів в одеській команді імпонував рухливістю і старанністю, а зараз взяв гру на себе і був правий.

Брагару, Кравченко, Ващишин, Коркішко – саме вони виявлялися на ударних позиціях, загострювали біля воріт Полісся. По рахунку фаворит протистояння грав впевнено, та ще й гості діяли не безпомилково, за що їх можна було покарати. Але з небезпеки можна відзначити до перерви удар Авагімяна від лицьової – з гострого кута він не зміг переграти Маханькова. Так що після перерви Чорноморець виходив з мінімальною перевагою в рахунку, але з переважною перевагою по грі.

І моменти, щоб забити, були. Наприклад, шикарний штрафний вже на четвертій хвилині другого тайму (його заробив Авагімян) – але Лиховидько хлестким ударом не зміг переграти воротаря. Пізніше сам Авагімян ударом з льоту в падінні замикав діагональ – і знову зреагував Маханьков. Слідом Брагару вилітав на воротаря, але сил та швидкості на удар вже не залишалося. Здавалося, другий гол – справа часу, але замість цього Чорноморець пропустив м’яч у свої ворота.

Передумови до цього були – пару раз гості організовували швидкі оборотки зі спробами через розрізний пас вивести нападника один на один. Але забило Полісся абсолютно несподівано, немов приспавши суперника. Після ауту на лівому фланзі навісив Андрущенко, досвідчений Грицук в оточенні прийняв м’яч на голову. Здавалося, гренадерам в центрі захисту одеситів не складе труднощів його відтіснити, але замість цього Василь з лівої ноги пробив між ніг воротарю – 1:1. Дебютний гол маститого плеймейкера, який зробив собі ім’я в ФК Олександрії, залишив відчуття подиву: надто вже вільно діяв півзахисник прямо у воротарському майданчику господарів.

Прямо скажемо, гра розладналася. Навіть важко було зрозуміти, за рахунок чого можуть вирвати перемогу господарі. Поки вже в компенсований час Галенков замість м’яча влучив по супернику, і за цей «пендель» Мащенко арбітр призначив пенальті. З першої спроби Коркішко не зміг переграти зловив кураж Маханькова, але Бич зафіксував вбігання до удару або ж те, що ноги відірвав і пішов вперед до удару воротар. Так що з другої спроби Дмитро розвів м’яч і голкіпера по різних кутах – 2:1. Але цей момент ще довго будуть обговорювати, судячи з бурхливої реакції всіх гостей на чолі з віддаленим головним тренером, які багато чого висловили арбітру і його помічникам.

Man of the Match: Володимир Маханьков (Полісся)

Багато виручав і потягнув пенальті в компенсований час. Більше в цьому матчі міг би зробити не людина, а супергерой з коміксів.

Чорноморець (Одеса) – Полісся (Житомир) – 2:1

Голи: Мельничук, 30, Коркішко, 90+2 (пен.) – Грицук, 66

Чорноморець (стартовий склад): Підківка, Ващишин, Поспєлов, Горопевшек, Мельничук, Кравченко, Лиховідько, Брагару, Авагімян, Коркішко, Штогрін. Запасні: Варакута, Мартиненко, Валєєв, Гейко, Ковбаса, Мащенко, Бодня, Сухоручко, Бугай. Головний тренер: Олексій Антонов.

Полісся (стартовий склад): Маханьков, Понєдєльнік, Швець, Прокопчук, Власюк, Гавриленко, Галенков, Ковальов, Грицук, Андрущенко, Коваль. Запасні: Яшков, Даудов, Островський, Притиковський, Терехов, Чернецький, Шевченко, Глагола, Жук. Головний тренер: Сергій Шищенко.

17:00. Одеса. Стадіон «Черноморець».