1 2 3 4 5 6

Футбол

Житомирське «Полісся» та харківський «Металіст 1925» не змогли визначити переможця. Огляд матчу 20-го туру І ліги

06.04.2021 11:36Футбол

Нічийний рахунок в матчі 20-го туру Чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги між житомирським ФК «Полісся» та харківським «Металістом 1925» зіграв на руку конкурентам. Про це в огляді матчу для сайту Sport Arena пише Лев Зінгер.

Завоювавши шість поспіль перемог і вийшовши на третє місце, «Металіст 1925» приїхав в гості до новачків Першої ліги. «Полісся» в своїй історії не раз зустрічалось з харківським футболом: вже в новітні часи команду очолював колишній наставник гостей Призетко, зараз - земляк-харків'янин Шищенко, в запасі залишився добре знайомий їм захисник Жук - який раніше грав в «Металісті 1925». А ось Кривенцов не зміг прибути в Житомир через хворобу.

4ar-OqnfOD2WykxypLnLGWEWmvB7ELfdAWD6Ons68mjrpgI1HuYFJPVLXaroJlNWrkHNy-yjQFPsOZxzOB5J5rLY5aFut0Ii6M3qCSWm_LW9bm_INviqTgnhHD1MziqajLnd_HY0

Фото Каріна Цимбалюк

Головною втратою господарів була дискваліфікація досвідченого півзахисника Гавриленка - переможця Першої ліги минулого сезону в складі ФК «Минай». Гості ж, якщо залишити за дужками відсутність Савіна і Дерека, виставили найбільш бойовий свій склад на даний момент. І ті хлопці, які замінили основних, дуже старалися довести свою боєздатність. Так, Криськів вже на десятій хвилині з правого флангу вискочив на воротаря і сильним ударом добряче перевірив Маханькова. Першим на підбиранні був Батюшин, але все ж метрів з 20-ти трохи не влучив по воротах.

Втім, і «Полісся» відповіло дуже гідно. На 17 хвилині на флангову подачу Терехова відгукнувся Коваль і при повному потуранні Кольцова зумів пробити - м'яч просвистів над поперечиною. Це був цілком собі гольовий момент.

F2dY4VmDnlRIxSIqmZX5pV4R7qSoe8Vw0nWtfAYThpvFBm7ObwqORxJnUxPbaS1OWmEEk4vkVhok8orlpbKpF3v287st2jw4wC5B9nKfeWJkbZ6fFK2qpdPYNIk5Dufp7z--NLoJ

Ось тільки вже незабаром, на 22 хвилині, житомирянам довелося провести вимушену заміну - раніше не гравший навесні, Власюк замінив пошкодженого Бадрі Акубардію на правому фланзі захисту.

«Металіст 1925» тим часом продовжував тиск. Голодюк пробив над поперечиною в гольовій ситуації. Пізніше вже Дмитренко виривався на воротаря, але пробив повз ворота з гоструватого кута. Супер-шанс був у Паламаря, але він теж програв дуель Маханькова - поспішне добивання від Криськіва вийшло неточним. Потім вже Батюшин і Дмитренко не потрапляли у ворота після ударів головою. Сила-силенна моментів - і без голів. Якщо для житомирян 0:0 після першого тайму було досягненням, то для харків'ян по такій грі - відвертим недоопрацюванням.

Але ж при цьому «Полісся» ще й могло повести в рахунку на 44 хвилині! Галенков протягнув м'яч через всю половину поля харків'ян і, не зумівши віддати на вільних одноклубників, бив з кута воротарського - Сидоренко виручив Металіст 1925.

j5ZJbHbRC1-55hQqD-G1_AwFvygt_ptwRdN7Va8mop9cgJVFwR4iKRMt-LsppkpK2fwuLvX7G1owKNH3Igb8lReWE4RGH4Sd5UcpQ6CdQO5vPv1u3t3c7NcPInODiV-5Sf84noPl

Відразу після перерви воротар гостей змушений був справлятися з прямолінійним, але точним ударом Андрущенка, який щойно вийшов на заміну. Було над чим замислитися гостям - і не тільки про ці гострі випади господарів, а й про власну реалізацію. З різних позицій пробивали Голодюк, Дмитренко, Криськів. А на 74 хвилині Металіст 1925 незрозумілим чином не зміг забити - після подачі Голодюка чи то Батюшин, чи то Дмитренко на дальній штанзі не заніс м'яч в порожні ворота, а влучив у поперечину. По такій грі - найважливіший епізод. Як було б прикро, якби у відповідь в кінцівці забив Ковальов.

Без Дерека і Савіна харків'янам дещо не вистачало швидкості та гостроти, а дальні удари не виходили настільки небезпечними, щоб залишити не при справах Маханькова. Так що, набравши шикарний хід, «Металіст 1925» вдруге в сезоні спіткнувся в протистоянні з «Поліссям» (0:0 і 0:0). Що дуже погано - на фініші про ці ігрові очки можна буде гірко пошкодувати. Ця нічия - вона на користь конкурентів. А Центральний стадіон Житомира залишається «нічийним», другий матч поспіль «Полісся» тут розділяє очки з суперниками (1:1 «Кристал», 0:0 «Металіст 1925»).

Man of the Match: Володимир Маханьков (Полісся)

oSxlp-Mk5JNf23XYv8GJvYnt4sHg3kNmsoMP3-a26FmYAPTWJzT3kzczDgQDLHHwjCdIUHXa49FZth6QVIupyzVBF5KddlQsI6I4HwHJujhESoN5Nu2iLkD-Cb5bS1iX2aDCO3yG

Вдруге в сезоні вберіг свої ворота від харків'ян - ці дві нічиї багато в чому завдяки надійній, спокійній грі 23-річного воротаря Маханькова.

Пропонуємо вашій увазі також післяматчеві коментарі головного тренера ФК «Полісся» Сергія Шищенка та захисника житомирської команди Андрія Власюка.

«У нас з Валерієм Кривенцовим одне бачення футболу. Ми працювали разом в «Шахтарі». І, звичайно, ми розуміли, як «Металіст 1925» може грати, як він вміє грати. Хороша команда з хорошим підбором гравців. Ми розуміли, що з такими командами насправді легше грати, ніж з командами, які обороняються. Команда на м'ячі, команда атакує, є вільний простір для контратак, для швидких атак. Думаю, що сьогодні був такий футбол, який подобається глядачам, але може не зовсім задовольняє тренерів. Тому що є проблеми, вийшов відкритий футбол. Для уболівальників він цікавий. Якби були м'ячі з обох сторін, то тоді він був би видовищним. Але була цікава гра бойова гра. Думаю, що везіння сьогодні було на боці обох команд. У «Металіста» в першому таймі було багато моментів, у нас - у другому. Ось тому була хороша бойова гра. У перерві ми зробили корективи, зробили дві заміни. Ковальов і Андрущенко підсилили гру, вони креативні хлопці, швидкі. Вони освіжили гру, тому що у Дена Островського і у Сашка Глаголи не виходило те, що ми планували. Але в перерві скорегували моменти, які потрібно було підправити, подумали, як нам краще діяти і це вийшло. У нас були деякі проблеми з гравцями і Стас Коваль, молодий вісімнадцятирічний хлопець, який починає тільки, можна сказати, свій шлях у дорослому футболі, він сьогодні мав дуже непоганий вигляд. І я думаю, що в такі ігри потрібні саме такі швидкісні гравці, які швидко пресингують. Я вже згадував, що з такими командами легше, є простір. І тому Стас сьогодні добре виглядав, були хороші ситуації для взяття воріт, і він може зіграти набагато ефективніше попереду», - розповів головний тренер ФК «Полісся» Сергій Шищенко.

«Не можу сказати, що своєю грою я на 100% задоволений, тому що грав не на своїй позиції. Але тренер поставив мене правим захисником. Закрив позицію: менше в атаці, але важливіше позаду «на нуль», в такому випадку всі будуть задоволені. Щодо командної гри - треба забивати моменти, які ми створюємо. Це найголовніше. Все-таки ми вдома, нам потрібна тільки перемога. Це важливо для всіх: для команди, для уболівальників. Але ми будемо працювати, зробимо розбір гри і думаю, порадуємо всіх в наступній грі перемогою. Збори пройшли, всі хлопці готові, багато чого награвали, але щось не виходить. Якийсь ніби як нефарт. Начебто і моменти створюємо, але не можемо забити. Я думаю, що поступово ми увійдемо в колію і все буде добре, буде результат і всі будуть задоволені. Думаю, ми видихнемо і скинемо цей вантаж», - сказав Андрій Власюк.