1 2 3 4 5 6

Футзал

Головний тренер житомирського ФК ІнБев Михайло Соколовський: Поки в планах робити велику ставку на житомирських футзалістів

08.06.2020 16:05Футзал

Головний тренер житомирського ФК «ІнБев» Михайло Соколовський - про минулий сезон, Станіслава Моспана і Дениса Бланка, дострокове завершення чемпіонату і трансферну політику клубу.

«Футзал України» поспілкувався з головним тренером житомирського клубу, який став відкриттям нинішнього сезону в FavBet Екстра-лізі.

- Для початку хотілося б привітати «ІнБев» і Вас зокрема з великою кількістю номінацій в нашому традиційному голосуванні. Команда стала відкриттям сезону, Денис Бланк - найкращим молодим гравцем, а Ви - другий в списку кращих тренерів FavBet Екстра-ліги.

- Спасибі велике. Дуже приємно, що нашу роботу протягом сезону відзначили журналісти.

- Зараз у всіх команд є різні чати, де гравці підтримують зв'язок між собою і з тренерським штабом. Як сприйняли цю новину всередині «ІнБева»? Напевно ж були якісь обговорення.
- Всі були приємно здивовані. Це для нас дійсно хороший сезон. Почали з якісної підготовки, роботи на зборах. А потім, протягом чемпіонату, намагалися тримати високу планку. Кожен для початку повірив в себе, змінив ставлення до роботи в кращу сторону. Це успіх всього клубу, з чим я хлопців і керівництво вітаю.
- Ви перший рік біля керма житомирського клубу, і будемо чесні, «ІнБев» зробив крок вперед за всіма компонентами. Чим Ви їх там годуєте, що говорите, що команда побігла?
- Про психологію та правильну підготовку до самого сезону я вже говорив сьогодні. Також зіграв свою роль переїзд до Житомира. Не було рутини Київ-Житомир, рухів туди-сюди, що раніше забирало і час, і сили. «ІнБев» спробував жити однією спільною ідеєю. Мені здається, це вдалося.
- Ні для кого не секрет, що перед підготовкою потрібно зібрати людей, з якими безпосередньо будеш готуватися і грати в наступному сезоні. Чи задоволені Ви тим, як команда минулого літа кадрово підійшла до чемпіонату? Чи вдалося Вам зібрати всіх тих, кого хотілося бачити в клубі?
- Керівництво в минулому сезоні виконало всі вимоги по гравцям, яких я хотів бачити в складі. Скаржитися немає на що.
- З чим Ви пов'язуєте окремі провальні відрізки в грі «ІнБева»?
- Я не скажу, що таких ігор було багато. Так, відразу кубкова зустріч з «Ураганом» нам не вдалася. Плюс домашня зустріч з «Продексімом». Уже в Херсоні ми більшу частину матчу якщо і не грали на рівних, то намагалися це робити. Причини? По-перше, ми - молода команда, йдемо у верхній частині таблиці. І психологічно десь на нас це давило. Уже в наступному сезоні ми будемо готові до різних подій, як в чемпіонаті, так і в окремих матчах. І спробуємо звести до мінімуму невдалі відрізки.
Давайте ось просто на прикладі розберемо. Другий тур, гра в Сумах. Зі старту довелося «вибиратися з ями». Потім тільки почало щось виходити - втрутилися судді. А це по психології молоді б'є дуже сильно.
- Як я пам'ятаю, після того матчу і у господарів були претензії до арбітрів.
- Так, я після гри перекинувся кількома словами з тренером «Food Centre-СумДУ». І прийшли до висновку, що не треба футзалістам заважати грати. А то один момент арбітр не побачив. Потім зрозумів, що помилився, треба «повертати». І почалися суперечки, нерви. На футзал це стало мало схоже.
- Раз вже ми перейшли до теми арбітрів, то на тижні голова Комітету арбітражу АФУ Сергій Кравцов в інтерв'ю говорив, що зараз в Україні судять не гірше, ніж в топ-чемпіонатах Європи. Згодні?
- Взагалі так. Звичайно, трапляються окремі арбітри, скажу так, до яких є питання. Я бачу все одно прогрес в цьому напрямку, якщо дивитися на минулі чемпіонати і на весь мій футзальний досвід.

- Давайте повернемося до самого футзалу. В одному з недавніх інтерв'ю Ви зазначали, що «ІнБев» в нинішньому сезоні було під силу зайняти і третє місце в регулярному чемпіонаті, якби не втрачали непотрібні очки. Чи була у Вас розмова з керівництвом з приводу завдань на наступний сезон?

- З керівництвом я постійно на зв'язку, але поки так далеко ми не заглядали. «ІнБев» хоче розвиватися і ставати кращим. Але спочатку потрібно зрозуміти, який бюджет буде на наступний сезон. Після цього вже можна обговорювати конкретні завдання та цілі.
- Як в «ІнБев» сприйняли рішення, що поточний чемпіонат не буде дограний?
- Звичайно, всі були засмучені, хотілося грати далі. Я вас запевняю, що в шістці були б сенсації. Зібралися тут хороші команди, які лідерам не дали б просто дістатися до медалей. Щодо нас скажу: все, що ми доказували в цьому чемпіонаті, докажемо в в наступному.
- В ігрових видах спорту наступний сезон починається відразу після заключної гри попереднього, тим більше, для тренерів і керівництва. Скажіть, чи є якісь новини з клубу кадрового характеру?
- Уже зараз можу сказати, що команду покинув Войток, який продовжить виступати в пляжному футболі. Решта, на даний момент - в клубі. Не забувайте, які зараз нестабільні часи. Незрозуміло, які команди будуть брати участь в наступному сезоні. Поки в планах робити велику ставку на житомирських футзалістів. Скажу точно: посилення будуть точковими.
- Чи бачили Ви протягом сезону, які позиції «провисали» і потребують посилення конкуренції?
- Думаю, нам не вистачало гарного «стовпа» і Моспана (посміхається). Такого гравця, як Стас, потребують, напевно, всі команди. Хороша швидкість, техніка, нестандартне мислення - все при ньому.
- Наскільки важко було відпускати Моспана в «Продексім»?
- Будь-якому тренеру важко розлучатися з сильними гравцями, але ми не мали права його тримати. Тим більше, він йшов в команду-чемпіон. Це було його рішення. Я і керівництво «ІнБева» його підтримали і побажали тільки успіхів, як би це нам важко не було. Але в будь-якій ситуації треба шукати свої плюси. Хто знає, залишився б Моспан, як би показав себе Бланк. Денис відразу піднявся в першу четвірку, отримав значну кількість часу. Як підсумок, став найкращим молодим гравцем турніру.
- Після того, як Станіслав Гончаренко, сподіваюся, тимчасово перестав тренувати клуби «вишки», у Вас тепер найяскравіші і несподівані прес-конференції. В першу чергу, це стосується емоцій. Даний стиль - це метод впливу на своїх гравців або ті почуття, які вирують одразу після сирени?
- По гарячих слідах я не звик критикувати футзалістів. Або навпаки хвалити. Не всі - святі, навпаки, всі роблять помилки. Не бачу сенсу впливати саме таким способом. У нас усі рівні. Той же Роман Бакум несе таку ж відповідальність, як і будь-який молодий гравець. І вимоги до нього такі ж. Подивіться, у нас же зіграли в чемпіонаті всі гравці, які були в заявці. Так, час різний, але шанс отримав кожен. Більш того, всі забивали. І це доводить, що ми - команда, єдине ціле.
- Ви в професійній кар'єрі грали у воротах, тому хотілося б запитати про воротарів клубу. Як Ви їх вибираєте? Бачите в чомусь себе або ж намагаєтесь «вбити» в собі гравця і дивіться під іншим кутом?
- Воротарі в футзалі повинні все бачити, почнемо з цього. Я не скажу, що ми граємо в атакуючий футзал, але і в обороні весь матч точно не відсиджуємося. Тому і воротарі повинні бути готові до всього.
- Наприклад, в «ІнБев» воротарі дуже рідко йдуть вперед ...
- У нас інший стиль. Воротарі «ІнБева» краще і впевненіше грають на лінії, на підстраховці. Але я ні в якому разі їм не забороняю йти вперед. Якщо, наприклад, Мельник підхопить м'яч, побіжить вперед і зробить щось корисне для команди - то від цього буде тільки краще. А якщо потрібен буде п'ятий польовий, то краще випустимо універсала. Щоб не було, як у мене, коли біг, а потім отримував в свої (посміхається).

- Ви занадто рано, як для воротаря, завершили кар'єру гравця і практично відразу почали тренувати на високому рівні. Чи часто доводилося чути критику на свою адресу?

- Та чого тільки не було ... «Що там воротар може навчити, та який з нього тренер» та інше. Таких критиків дуже багато. Але, повірте мені, вони дуже сильно помиляються. І наші результати це доводять.

- На посаді головного тренера «ІнБева» Ви змінили Валерія Директоренко, з яким грали разом. Яка його зараз роль в клубі, чи не змінилися стосунки між вами?

- Він зараз - менеджер з розвитку клубу. У його функції входять заповнення рапортів арбітра, пошуки нових спонсорів, партнерів. Ми з ним не лаялися, нічого такого не було. Просто керівництво прийняло таке рішення на благо клубу. Виходить, у нього посаду навіть вище моєї (посміхається). Головне, допомагаємо один одному.

- І наостанок хотілося б запитати, наскільки Вам зручний даний регламент?

- Тут все впирається в кількість команд. Якби у нас було, наприклад, 16 клубів, то сміливо можна зіграти в два кола і все. Зараз я можу зрозуміти ті команди, які не потрапили в першу шістку. Це зайві витрати, та й за сьоме місце боротися вже ніхто не хоче. Виходячи з нинішньої ситуації, це оптимальний варіант. Якщо буде хоча б десять команд, то сміливо можна грати плей-офф, куди проходять вісім клубів.

Розмовляв Володимир Лавський

Спортивний Житомир

Теги: ФК ІнБев Житомир Михайло Соколовський інтерв’ю 

Схожі новини