1 2 3 4 5 6

Хокей

Максим Вілівчук: Житомир має мати свою професійну команду з хокею на траві

06.02.2019 17:57Хокей

Вже на найближчій сесії житомирської обласної ради, яка відбудеться у четвер, 07 лютого, має розглядатися питання про створення в області нової дитячо-юнацької спортивної школи з хокею на траві “Старт”. Щодо перспектив як самого Олімпійського виду спорту, так і майбутньої школи “Спортивний Житомир” поспілкувався із головою відокремленого підрозділу ГО “Федерація хокею на траві України” в Житомирській області.

- Як виникла ідея створити спеціалізовану школу з хокею на траві, адже раніше в Житомирі не було такого виду спорту?
- Насправді це не зовсім так. Хокей на траві вже давно і активно розвивається в області. У нас є дві професійні команди - в Коростені та Бердичеві. Також працює відділення з хокею на траві на базі ФСТ “Україна”. Але ми хочемо й надалі активно і ефективно розвивати цей вид спорту. Ми спілкувалися із президентом Федерації хокею на траві, він приїздив в Житомир. Ми побачили, що насправді попит на цей вид спорту є, є бажаючі ним займатися, є серйозні перспективи. Не варто забувати, що хокей на траві - це Олімпійський вид спорту. Тому прийняли рішення створити окрему спеціалізовану школу. 

Комісія з гуманітарних питань погодила, і на найближчій сесії буде винесено питання щодо створення ДЮСШ з хокею на траві “Старт”. Це буде серйозним досягненням і важливим кроком для розвитку спорту, зокрема олімпійського, в Житомирі і області. Певен, що депутати підтримають це рішення.

- Коли школа має запрацювати. Яке в неї буде фінансування?
- Питання фінансування зараз лише обговорюється. Час у нас ще є - школа має запрацювати з вересня. Головне завдання на даному етапі - це власне підготовка і запуск школи, підбір колективу і набір учнів.

- Раніше в Житомирі не було хокею на траві, чи не буде проблем з кадрами?
- Як я вже казав є відділення з хокею на траві на базі ФСТ “Україна”. Плануємо, що всі ті люди, які працювали в ФСТ “Україна”, перейдуть в спеціалізовану школу і вже там розвиватимуть хокей на траві в Житомирі.

- Окрім ініціативи щодо створення школи, що ще було зроблено для розвитку хокею на траві в Житомирі?
- В грудні був створений відокремлений підрозділ з хокею на траві в Житомирській області. Також був в Житомирі відбувся дводенний Всеукраїнський семінар для тренерів та суддів з хокею на траві. Також одним із завдань є створення професійного клубу з хокею на траві в Житомирі. Поки такі клуби є в Бердичеві та Коростені. Хотілося, щоб і обласний центр теж був представлений. Але це має бути не ініціатива влади, а консолідоване рішення всіх зацікавлених в цьому сторін.

Ми вже придбали інвентар для занять хокеєм на траві для учнів ЗОШ№8. І поки плануємо розвивати цей вид спорту там. При школі є майданчик із штучним покриттям. Ми запропонували вчителю фізкультури, а це молода дівчина, спробувати культивувати хокей на траві. Вона цим захопилася, взяла участь у всеукраїнському семінарі. Зараз вона з учнями на уроках фізкультури починає опробовувати певні вправи і дії. І на базі ЗОШ№8 ми починаємо набирати бажаючих в команду. Поки це буде факультатив для учнів школи.

- Потрібні якісь вимоги для занять хокеєм на траві?
- Нема ніяких особливих вимог до дитини, потрібно лише бажання і обладнане поле.
Це найменш травматичний вид спорту. До 14 років дозволяються змішані команди, в яких можуть грати і хлопці і дівчата. Сьогодні питання рівності дуже актуальне і хокей на траві в цьому плані є дуже прогресивним. Є ще індор-хокей - хокей в закритих приміщеннях. Тому можна в залах займатися, особливо це актуально в осінньо-весінній період, коли холодно.

- На Житомирщині дуже болючим є питання спортивної інфраструктури. Для хокею на траві потрібні якісь спеціалізовані майданчики?
- На жаль, спеціалізованого поля в Житомирі ми поки не маємо. Але ми над цим працюємо. Попередньо спілкувалися із ректором ЖДУ імені Івана Франка щодо цього питання. Вони теж планують готувати тренерів для хокею на траві. В них є поле, яке університет може адаптувати під ці задачі. Поки все це в процесі переговорів, але інтерес з боку університету є і це дуже класно.

Спортивний Житомир

Схожі новини