1 2 3 4 5 6

Інші

До 2028 року 30% українців займатимуться спортом. Уряд прийняв стратегію розвитку фізкультури та спорту

04.11.2020 14:57Інші

Уряд прийняв постанову «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року». Про це на своїй сторінці у фейсбук написав Міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт.

За його словами міністра стратегія розроблялася протягом семи років за участю суб’єктів сфери фізичної культури і спорту, народних депутатів України, спортсменів, тренерів, менеджерів, громадськості. Також враховані пропозиції та зауваження від колег: Мінфіну, Мінекономіки, МОНу, МОЗу, Мінцифри, МЗС та Міноборони. Дякуємо за підказки та здорову дискусію

- Мета в нас одна – виховання фізично активної нації та формування позитивного іміджу України, як передової спортивної держави на основі сучасної і доступної спортивної інфраструктури, - пише Гутцайт.

Стратегія буде реалізовуватися у три етапи:
* перший - 2021-2022 роки;
* другий - 2023-2024 роки;
* третій - 2025-2028 роки.

Зокрема, Стратегією визначено ряд завдань, що потребують розв’язання у сфері фізичної культури і спорту за п’ятьма напрямами:

- Фізично активна нація - популяризація фізичної культури і спорту, створення умов для залучення населення до оздоровчої рухової активності, розроблення та затвердження державних стандартів фізкультурно-оздоровчих послуг, запровадження пілотного проєкту «гроші ходять за послугою», створення фонду розвитку спорту.

- Спорт вищих досягнень - підготовка спортсменів до участі у топових спортивних змаганнях, підвищення рівня і якості спортивної медицини, науковий супровід підготовки спортсменів, автономія спортивних федерацій щодо розвитку видів спорту, профілактика вживання допінгу, проведення міжнародних іміджевих змагань на території України.

- Спортивна інфраструктура - створення мережі спортивної інфраструктури світового рівня, забезпечення доступності та привабливості спортивних об’єктів, в тому числі, спортивного туризму, розвиток баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки.

- Цифрова трансформація сфери фізичної культури і спорту - отримання релевантних статистичних даних стану галузі, створення цифрових інструментів керування сферою, досягенння прозорості фінансової діяльності Мінмолодьспорту, підтримка ініціатив у сфері спортивних ІТ-стартапів.

- Кадрове забезпечення сфери фізичної культури і спорту - забезпечення сфери фізичної культури і спорту кваліфікованим кадровим потенціалом, затвердження нормативів кадрового забезпечення сфери, удосконалення системи підготовки та перепідготовки фахівців, прийняття сучасної концепції розвитку фахової освіти у сфері.

Очікуваними результатами реалізації Стратегії є:
▫️ регулярні та свідомі зайняття фізичною активністю або спортом не менше 30% населення;
▫️ створення п’яти сучасних центрів підготовки спортсменів (Центр—Схід—Захід—Південь—Північ);
▫️ побудова 25 спортивних магнітів за Програмою Президента України;
▫️ Україна у глобальній системі боротьби із вживанням допінгу у спорті;
▫️ меценатська допомога сприяє розвитку сфери;
▫️ проведення в Україні не менше 80 міжнародних змагань;
▫️ не нижче 21-го місця на Олімпійських іграх;
▫️ не нижче 10-го місця на Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх.

Спортивний Житомир

Теги: влада 

Схожі новини