1 2 3 4 5 6

Інші

Дві можливі причини незначної популярності стрільби з лука в Україні

14.04.2021 12:39Інші

В нашій країні стрільба з лука практично непопулярний вид спорту.

Хоч і не багато людей в Україні цікавляться лучним спортом, але все ж таки видно, що цей інтерес трішки зростає. Українські лучники дедалі частіше виступають на міжнародних змаганнях зі стрільби з лука і при цьому здобувають перемоги, іноді навіть гучні.

Золото Віктора Рубана на Олімпіаді 2008 в Пекіні - найбільш значуща нагорода здобута українським лучником. Наталія Бурдейна, Олена Садовнича, Дмитро Грачов, Олександр Сердюк, Сергій Атаманенко, Анастасія Павлова, Роксолана Дзьоба-Балян - одни з найвідоміших імен українських лучників, нехай вони і відомі лише у вузьких колах, які здобували перемоги та призові місця в індивідуальних та командних заліках на багатьох міжнародних турнірах.

Деякі з наших атлетів входять в ТОП-100 найсильніших лучників світу серед жінок і чоловіків, наприклад, Сергій Атаманенко наразі займає сьому стрічку рейтингу Всесвітньої федерація стрільби з лука, він сьомий серед паралучників чоловіків в стрільбі з блочного лука (на момент публікації статті).

В Україні, майже всі хто займається спортивною стрільбою з лука, в більшій чи меншій мірі пов'язані з Федерацією стрільби з лука України (ФСЛУ).

ФСЛУ займається розвитком і популяризацією стрільби з лука в Україні, здебільшого це організація та проведенням внутрішніх змагань, а також формування збірних команд (жіночої, чоловічої, змішаної) для участі на міжнародних змаганнях. Схоже, що для популяризації стрільби з лука в Україні зусиль однієї ФСЛУ недостатньо, та і загалом, цей спорт не можна назвати дуже глядацьким, в ньому немає захоплюючої глядача-вболівальника динаміки, це один з таких видів спорту де цікавіше самому приймати участь. А спробувати стати лучником в Україні, з її економічною невизначеністю, для більшості українців - майже неможливо, оскільки вартість стрілецького обладнання може коливатися в межах від декількох сотень до декількох тисяч доларів. Нижче наведено приклади знарядь та основних аксесуарів, якими користуються лучники.
QEuDKyrHxwUZj-Jz34Yraistqj3rzKb6OmREh8j8VyCH3J5yh6a_MKHD3j8pCPqKvHN38CBRXhSwUtI4U17mU4t8085QuDX2apaDihVdKBv0wtmgvkT2fugaZ8c5qf9DScS-TcLL

Класичний та блочний луки

Здебільшого змагання в Україні та світі проводяться зі стрільби з класичного луку, і стрільба з нього є Олімпійським видом спорту. Але з часів розробки блочних луків, це сталося приблизно в середині двадцятого століття, їх популярність настільки зросла, що кількість змагань зі стрільби з них майже наблизилася до кількості змагань зі стрільби з класичних луків. Класичний лук та особливо блочний луки є далеко не дешевими спортивними знаряддями.

qjuq4csUpb-SSeG-dUON9E4BtQRpfRCQZr4ysRRnqedkn6dn5Vy4p6kguImwmGvtI5XrP9_A_JnlnC9I8Yy8xfVbasf2lsK7ltlfYMxgmFVfTHxl-fX_SB2qpGan24E2OIAfCPGK

Колчан Legend зі стрілами та сумка-чохол для лука

Щоб стріляти з лука, лучнику потрібні стріли, в порівнянні з вартістю лука їх вартість буде невеликою. Для зручного доступу до стріл, під час тренувань та змагань лучники використовують колчани, а для транспортування луку та стріл за межами стрілецького поля здебільшого використовують спеціальний чохол, або кейс, для лука і тубус для стріл. Чохол для лука та тубус для стріл - відносно недорогі аксесуари.7JoVQ4biby2RgyJRAg3Lll7K1deTcUxGH4MjBnx_Gpav4h3klQ2XlhnGBNaHxrchJgYtYnHRFO_OWewRE_Imtc0Fai4EE7ayw9vOXM7heNpyYBr3Oljs6PVGeQ9ZScp21qLZSjsO

Захист для руки і грудей

Під час стрільби, після випуску стріли, тятива може завдавати ударів по тілу лучника. Щоб звести можливість отримання травми до мінімуму, більшість стрільців використовують захисні аксесуари для рук та грудей. Ціни на такі протектори також значно нижчі за вартість лука.

Також багато лучників полюбляють роботи апгрейд своїх луків, у вигляді прицілу для лука. Вартість прицілу буде залежати від його характеристик, вартість деяких моделей може перевищувати вартість самого лука.

Отже, двома можливими причинами відсутності масового інтересу в українців до стрільби з лука можна вважати: відсутність фінансової спроможності - знаряддя для стрільби недешеві, а також відсутність видовищності в цьому виді спорту.


Теги: стрільба з лука 

Схожі новини