1 2 3 4 5 6

Інші

Нові дисципліни та менша кількість спортсменів. Якою буде Олімпіада-2024 у Парижі

08.12.2020 11:27Інші

Виконавчий комітет Літніх Олімпійських ігор-2024 у Парижі оприлюднив цифри, які стосуються кількості спортсменів, квот, гендерної рівності та дисціплін. Про це організатори повідомили на офіційному сайті Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Повідомляється, що на майбутній Олімпіаді приділятимуть більше уваги молоді, гендерній рівності та умовам змагань після коронавірусу.

Гендерна рівність

50% - рівно така кількість чоловіків та жінок буде задіяна під час Олімпійських ігор у Парижі. Наприклад, на перенесеній Олімпіаді-2020 у Токіо кількість жінок сягатиме 48.8%. Під час ОІ-2016 у Ріо жінок було менше на три відсотка - 45.6%.

Також, порівнянно з Токіо-2020 зроте число змішаних гендерних змагань - із 18-и до 22-х.

Нові дисципліни

Скейтбординг, спортивне скелелазіння, серфінг і брейк-данс затверджені в якості додаткових видів спорту у Парижі. Брейк-данс дебютуватиме на Олімпійських іграх. Менше спортсменів буде представлено в гирьовому спорті, боксі.

Також у легкій атлетиці буде одне нове змішане змагання, котре замінить чоловічу спортивну ходьбу на 50 км. У боксі додадуть одну вагову категорію для жінок замість однієї - для чоловіків. У каное замінять два спринтерських змагань на два змагання з екстримального слалому. Зміни також торкнуться дисципліни парусного спорту та стрільби.

Квоти на спортсменів

На Літніх Олімпійських іграх-2024 у Парижі братимуть участь 10 500 спортсменів. Загалом, ця кількість буде на 592 людини меншою, ніж під час ОІ в Токіо (11 092). Як повідомляють організатори, це також призведе до скорочення кількості офіційних осіб, а отже, до загального розміру та складності у проведенні Ігор.

У Виконкомі МОК зазначили, що скорочення по 28 видам спорту буде пропорційним і зосереджено на тих видах спорту, які можуть найкраще компенсувати скорочення, при збереженні універсальності Ігор.

Що відомо

ХХХІІІ Літні Олімпійські ігри-2024 відбудуться в столиці Франції, Парижі. Церемонія відкриття ОІ має пройти 26-го липня 20214-го року. Церемонія закриття - 11-го серпня 2024-го року.

Проходитиме Олімпіада у Парижі, зокрема, на стадіоні "Стад де Франс". Серед претендентів на проведення цих Ігор були Париж та Лос-Анджелес

за матеріалами Суспільне

Спортивний Житомир

Теги: Олімпійські ігри 

Схожі новини