1 2 3 4 5 6

Інші

Підсумки 2020 року: спортивні досягнення Житомирщини та плани на 2021 рік

04.01.2021 09:06Інші

У 2020 році організаційно-практичні заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту на Житомирщині проводилися відповідно до обласної комплексної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2016 року № 418 зі змінами, та обласної Програми розвитку футболу на 2018-2021 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 07.03.2018 №949 «Про обласну Програму розвитку футболу на 2018-2021 роки».

У зв’язку із закінченням терміну дії вищевказаної Програми розвитку фізичної культури та спорту, Департаментом культури, молоді та спорту облдержадміністрації розроблено проєкт «Обласної комплексної Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2024 роки», яку було затверджено рішенням сесії обласної ради від 24.12.2020 № 22.

Фінансування галузі фізичної культури та спорту з обласного бюджету протягом 2020 року склало 71 млн 953 тис. грн.

Забезпечено участь збірних команд та окремих спортсменів у змаганнях обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Зокрема, упродовж 2020 року в області проведено близько 135 чемпіонатів області з 33 видів спорту, забезпечено участь спортсменів області в 83 чемпіонатах, кубках України та міжнародних змаганнях, проведено 185 навчально-тренувальних зборів.

Переможцями та призерами змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів стали 362 спортсмени області.

Варто зазначити, що з метою стимулювання провідних спортсменів та тренерів області за результатами виступів на міжнародних та Всеукраїнських змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту переможцям та призерам виплачено 350 матеріальних винагород на загальну суму 341 тис.грн.

Забезпечено виплату 50 щомісячних стипендій на загальну суму 2 млн 400 тис. грн.

На виконання рекомендацій Міністерства молоді та спорту України в області було створено та профінансовано штатну збірну команду резервного спорту в складі 20 провідних спортсменів області загальна сума фінансування якої за 2020 рік складає 699 тис. грн.

Також, з обласного бюджету профінансовано видатки на придбання спортивного інвентарю та устаткування для покращення умов навчально-тренувального процесу для спортивних шкіл та закладів на загальну суму 2,3 млн грн (придбання спортивної форми, м’ячів, інвентарю, меблів тощо).

З метою розвитку ігрових видів спорту на Житомирщині ведеться активна підтримка КЗ «Волейбольного клубу Житомирської обласної ради», в складі якого грають чоловіча команда «Житичі» та жіноча команда «Полісся». Головним завданням є участь цих команд у суперлігах чемпіонату України з волейболу. Варто зазначити що саме чоловіча команда «Житичі» вперше в історії Житомирщини стала володарем Кубку України з волейболу.

Для збереження спортивного контингенту та розвитку пріоритетних видів спорту в області створено ліцей спортивного профілю в м. Бердичеві.

У рамках державного проєкту зі створення в кожній області об’єкта спортивної інфраструктури, присвяченого видатному сучасному спортсмену чи спортсменам з цього регіону, робоча назва проєкту «Україна – чемпіон!», на Житомирщині на базі ДЮСШ «Авангард» вже завершено роботи по створенню такого музейного простору. Головну частину цього простору виділено під відому спортсменку Житомирщини Юлію Єлістратову. Слід зазначити, що іншим видам спорту, що культивуються в школі також будуть відведені окремі зони.

Легкоатлети Житомирщини нарешті дочекались отримання «Сертифікату легкоатлетичних споруд ІІІ категорії» СДЮСШОР з легкої атлетики Житомирської обласної ради, який надає право проведення змагань Всеукраїнського рівня на території зазначеного закладу. Наявність такої бази дасть можливість спортсменам області проводити належну навчально-тренувальну підготовку та стане великим поштовхом для здобуття нагород найвищого ґатунку.

На Житомирщині протягом 2020 року здійснено роботи по будівництву шести та реконструкції трьох мультифункціональних майданчиків для зайняття ігровими видами спорту.

В рамках «Великого будівництва» в області здійснено роботи по 5 об`єктам спортивної інфраструктури, зокрема: Спорткомплекс «Динамо» у м. Радомишлі; Стадіон «Спартак» у м. Житомирі; Будинок фізкультури «Авангард» у м. Житомирі; Спортивний майданчик у с. Кирдани Овруцького району та Стадіон у м. Чуднові.

Варто зазначити, що в 2020 році з обласного бюджету виділено 15 млнгрн. на завершення реконструкції Центрального стадіону «Полісся» в м. Житомирі.

Аналізуючи тенденцію розвитку спортивної інфраструктури Житомирської області можна відзначити відчутне збільшення активності об’єднаних територіальних громад в розвитку цієї галузі. Разом з тим на завершенні процесу децентралізації, територіальні громади отримали у своє підпорядкування велику кількість ДЮСШ та інших об’єктів спортивної інфраструктури.

Основними завданнями на 2021 рік визначено якісну підготовку спортсменів області до Олімпійських, Параолімпійських та Дефлімпійських Ігор, які пройдуть в м.Токіо (Японія), продовження роботи щодо покращення об’єктів спортивної інфраструктури, розвиток і підтримка пріоритетних видів спорту, залучення широких верств населення до рухової активності, проведення спортивно-масових заходів з урахуванням карантинних обмежень.

Спортивний Житомир

Теги: влада ОДА 

Схожі новини