1 2 3 4 5 6

Інші

Пост-ковідні тенденції у світі фітнесу: чого очікувати в майбутньому

27.11.2020 15:47Інші

Пандемія COVID-19 внесла корективи майже в усі сфери життя, зокрема у фітнес. Постійна зміна графіка роботи, стрімкий розвиток цифрових інструментів, підвищені вимоги до дотримання санітарних норм — все це відображається на індустрії фітнесу та продовжить чинити довгостроковий вплив у майбутньому.

Mixsport вивчив нові міжнародні дослідження, присвячені впливу COVID-19 на вподобання споживачів, а також поспілкувався з українськими функціонерами фітнесу. Розповідаємо, як зміниться фітнес у найближчому майбутньому.

Тренування просто неба

На вулиці легше дотримуватися соціальної дистанції, що робить тренування просто неба більш безпечними. Багато студій творчо підійшли до організації занять і почали проводити їх у парках, на пляжах і навіть на дахах. Канадська фітнес-студія lmnts Outdoor Studio взагалі практикувала тренування у величезних кулях, що забезпечують дистанцію.

Більш того, коли людина замкнена у чотирьох стінах, вийти на свіже повітря і зайнятися спортом — відмінна можливість позбутися від тривоги і урізноманітнити постійне перебування вдома.

Онлайн

Онлайн-тренування на карантині стали порятунком для багатьох фітнес-клубів і їхніх клієнтів. Але це не означає, що після закінчення пандемії вони втратять попит.

По-перше, онлайн-тренування були популярними ще до карантину. По-друге, після зняття карантинних обмежень багато хто в цілях безпеки вирішили продовжувати займатися онлайн. Згідно до опитування агрегатора онлайн-тренувань Mindbody, 46% їхніх клієнтів планують продовжувати займатися вдома після закінчення пандемії. А 60% людей, опитаних TD Ameritrade, не збираються продовжувати абонемент в тренажерні зали навіть після того, як загроза Covid-19 зведеться до мінімуму або зовсім зникне. І нарешті, онлайн-тренування, як би дивно це не звучало в 2020-му, розширили кордони. Тепер займатися в київській фітнес-студії можуть не тільки жителі столиці, а й люди з інших міст і навіть країн. Для фітнес-студій — це можливість розширити авдиторію і збільшити базу клієнтів, а для тих, хто займається спортом — постійно пробувати нове.

Тренування з власною вагою

Під час локдауну тренажери та інший спортивний інвентар із залів став недоступний. Деякі фітнес-клуби почали видавати обладнання в оренду. Невеликий спортивний інвентар, наприклад, гантелі або медбол, можна купити в інтернет-магазинах. Але багато хто усвідомив, що настільки ж ефективне тренування можна отримати з найважчою вагою, яка вже є — своїм тілом.

Ком'юніті

Ком'юніті — це причина того, що люди приходять на групові заняття, аби відчути єднання, енергію і мотивацію від тренера. Однією з ключових речей, якої не вистачало на самоізоляції, був зв'язок з іншими людьми. Багато запланованих заходів пройшли в онлайн, інструктори і власники студій налагодили ще більш тісні відносини з клієнтами, а Instagram став місцем для взаємодії з фітнес-спільнотою. Тому клієнти швидше повернуться в ті фітнес-клуби, які підтримували зв'язок зі своїм ком'юніті і в яких вони відчувають себе частиною великої команди.

Body and Mind

2020 рік став непростим випробуванням. Величезна концентрація поганих новин, щоденна статистика хворих — все це викликає постійне відчуття тривоги і негативно впливає на ментальне здоров'я. Багато хто почав більше уваги приділяти своєму психічному стану. Згідно до результатів британського агентства Design Partners, під час якого опитали 100 людей у віці від 18 до 74 років, більшість учасників (75%) відповіли, що фітнес для них став головним способом підтримувати ментальне здоров'я і правильний режим сну.

Також все більше людей почали медитувати і пробувати різні практики. У зв'язку з цим, попит на формат Body and Mind значно виріс. Акцент на медитації або практиках усвідомленості, навіть якщо вони тривають всього хвилину, стане більш важливим, ніж коли-небудь. Також дедалі популярнішим ставатимуть тренування низької інтенсивності: йога, пілатес, стретчинг, калланетика і т.д. За даними агрегатора онлайн-тренувань Mindbody, найбільш затребуваним напрямком стала йога — її вибирають 36% користувачів сервісу.

Посилені заходи безпеки

Фітнес-індустрія змушена адаптуватися до підвищених вимог клієнтів щодо безпеки і санітарних норм. Крім регулярної дезінфекції, носіння масок співробітниками і забезпечення антисептиками, важлива і оптимізація простору. Багато хто все ще побоюється великого скупчення людей, тому важливо організувати тренування так, аби було достатньо простору.

Тренування для всієї родини

На карантині ми стали більше часу проводити зі своїми рідними. За словами Вільяма Лінча, президента компанії з виробництва тренажерів і онлайн-тренувань Peloton Interactive, багато хто зрозумів, що їм подобається займатися спортом всією сім'єю. У зв'язку з цим, в Peloton Interactive почали виробляти новий контент — «сімейні розваги». Тепер їхні клієнти можуть всією родиною займатися стретчингом або танцювальним кардіо. Експерти очікують, що попит на сімейний формат тренувань буде зростати.

Технології

Фітнес-додатки, розумні тренажери, девайси для тренувань у віртуальній реальності допомагали залишатися активними на карантині й стежити за станом свого тіла.

Компанії Peloton, Lululemon's Mirror і Tonal об'єднують тренажери з віртуальною реальністю, які дарують унікальний досвід занять спортом. З початком пандемії Peloton збільшив кількість цифрових абонементів на 64%, у результаті чого виручка зросла на 66%. За прогнозами CB Insights, до 2021-го року ринок інноваційного обладнання для домашнього фітнесу досягне майже 4,3 млрд доларів.

В Україні подібні тренажери поки не вийшли на ринок. Одна з головних перешкод — висока ціна. Вартість такого обладнання становить 1200-2000 доларів, без урахування щомісячної абонентської плати. Але рано чи пізно з'являються бюджетні аналоги, тому можна очікувати, що в найближчі 5-7 років інноваційні тренажери з'являться і в нашій країні.

Спортивний Житомир

Теги: фітнес 

Схожі новини