1 2 3 4 5 6

Інші

У Житомирі презентували школу історичного фехтування «Фрібург Бер»

03.02.2020 16:25Інші

У понеділок, 03 лютого в Житомирі відбулася презентація школи історичного фехтування та повноконтактних боїв «Фрібург Бер». Її кеівник - Василь Назаров, чемпіон України в номінаціях «Щит-меч» та «Меч-меч», презентував роботу школи та розповів про напрямки лицарського спорту.

Про це повідомляє прес-служба ЖМР.

«Фехтування має напрямки. Наприклад, номінація «Щит-меч» - коли використовується тільки меч; «Довгий меч» чи інша назва «Полуторний меч»це меч у дві руки;номінація «Алебарда» - сокира в дві руки; номінація «Повний контакт» - бій зі щитом, кулаком, - розповідає Василь Назаров, показуючи спортивні моделі для фехтування та обладунки.

У металевих обладунках тренуються тільки юнаки і дорослі. Діти ж займаються в м’яких тренувальних аналогах з відповідними захистами голови, кисті рук, ніг та ін. До речі, школа має свою майстерню з виготовлення інвентарю для фехтування.

«Тренування проходять регулярно 5 разів на тиждень, з них 2 заняття зі стрільби з лука і 3 – з фехтування та повноконтактних боїв», – зазначають спортсмени. Наразі у них займаються як дорослі, так і діти, а спеціальна програма розроблена самим засновником фехтувальної школи.

Організатори школи кажуть, що коли людина тільки розпочинає займатися, вона має пройти загальну фізичну підготовку. Три роки – це той період, за який спортсмен проходить програму школи та може досягти вищого професійного рівня. «Наша програма розписана на три роки.За цей період людини повністю може пройти номінації від «Щит-меч» і закінчити професійними поєдинками», - говорить спортсмен.

Під час зустрічі юні житомирські лицарі поділилися, чому вчить їх такий молодий і видовищний вид спорту. Мовляв, набули навичок комунікації з людьми та стали більш вільно себе почувати. Хтось перейшов з іншого виду спорту, як от наймолодший десятирічний Любомир Маківський. «Займаюся 2,5 місяці,прийшов зі спорту теквондо. Подобається битися мечами з різними комбінаціями. На змагання ще не їздив, але готуюся», - розповідає хлопець.

Когось приваблюють світ Середньовіччя та жага до бойових мистецтв. Тут - поєднання гарної фізичної підготовки, спортивного адреналіну, дослідження історії та подорожі фортецями і замками. «Багато мандруємо. Це і змагання біля моря, і в Карпатах. Їздили в Польщу, де проходила Грюндвальська битва. Тут були і кіннота, і лучники, і з гармат стріляли. Була велика картина бою» , - говорить Олексій Назаров.

До слова, житомирські лицарі вдало виступили на Чемпіонаті України з історичного фехтування «Кубок Виклику», що проходив у Харкові. До Житомира школа «Фрібург Бер» привезла три золота у номінаціях «Щит-меч» та «Меч-меч».

Тренування у школі фехтування та повноконтактних боїв «Фрібург Бер» проходять за адресою: вул.Вітрука 42/7. Це для тих, кого зацікавило мистецтво історичного фехтування.

Спортивний Житомир

Схожі новини