1 2 3 4 5 6

Інші

У Житомирі вперше пройшли показові виступи художніх гімнасток

02.12.2021 15:36Інші

Зосередженість та координація на кожному русі, неймовірна гнучкість та грація – у Житомирі 2 грудня вперше відбувся показовий виступ художніх гімнасток.

28 дівчаток віком від 6 до 12 років показували різноманітні елементи цього виду спорту з різним інвентарем.

За словами президента обласної асоціації художньої гімнастики Олени Орлової, близько 15 років в Житомирській області не було цього виду спорту, і ось протягом 3 років його вдалося відновити. Зокрема сьогодні на базі ДЮСШ «Динамівець» створено 5 груп, де художньою гімнастикою займається 60 дітей.


«До вересня в жодній спортивній школі спортивної гімнастики не було. Вперше за багато років, мені це дуже приємно, художня гімнастика відновилася та представлена на базі ДЮСШ і представлена в спортивній школі «Динамівець», – розповідає президент асоціації художньої гімнастики в Житомирській області Олена Орлова.

Юні гімнастки розповіли, що їм подобається у цьому виді спорту, та показали улюблені елементи.

«Займаюся три роки, мені подобається грація та команда. Найскладніше – тренування, і коли на змаганнях робиш якісь втрати, то дуже прикро. Є елемент «затяжка», я його люблю, і «італьянський», – ділиться Дар’я.

«Два роки (займаюся), й мені подобається робити скакалку і обруч. Складно робити обруч. Улюблений – «затяжка» назад», – каже Олександра.

Художня гімнастика – складний вид спорту, який тренує не лише м’язи, а й розумові здібності, зазначає тренер Вікторія Волощук.

«Це складний координаційний вид спорту. Ми робимо складні вправи постійно, і на координацію одночасно тут може бути, і тенісний м'яч, і звичайний, і плюс вони стоять на цеглах, тримають рівновагу, тобто різні частини тіла одночасно роблять різні вправи – це покращує роботу мозку, покращуються оцінки в школі», – говорить тренерка Вікторія Волощук.

28 дівчат, які демонстрували свої здібності, вже беруть участь у змаганнях. За словами керівника ДЮСШ «Динамівець», Житомир може приймати всеукраїнські змагання з художньої гімнастики, тому дівчатам є до чого прагнути.

«Всеукраїнські будуть точно, тому що ми, завдяки місцевій владі, придбали олімпійський килим, і наше приміщення дозволяє проводити чемпіонати не лише України, а і Європи, і Світу. Тому у нас будуть власні чемпіони й змагання, а щоб підготувати їх, статистика показує, що треба від 5 до 8 років», – каже керівник Житомирської обласної ДЮСШ «Динамівець» Леонід Українець.

Наразі нових груп не відкривають, кажуть, що це пов'язано з нестачею тренерів та пандемією.

«Всі групи вже набрані, на жаль, в природі є дуже мало тренерів з художньої гімнастики, і це дійсно проблема на Житомирщині. Зараз не перший рік пандемії, і як будуть відбуватися події в наступному році, поки не можемо сказати», – зазначає президент асоціації художньої гімнастики в Житомирській області Олена Орлова.

За матеріалами Житомир.info

Теги: художня гімнастика Волощук Українець  

Схожі новини