1 2 3 4 5 6

Інші

У Житомирі визначили найсильнішого пожежного-рятувальника регіону

21.07.2021 14:27Інші

20 липня на базі навчально-тренувального комплексу 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Житомир відбулися змагання серед бійців ДСНС регіону – «Найсильніший пожежний-рятувальник» за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge». Більше 150 учасників та 29 команд змагалися в індивідуальних та командних естафетах за звання найкращих в області.

Про це інформує пресслужба ДСНС України в Житомирській області.

Минулого року через карантинні обмеження такі змагання не відбулися. Саме тому через рік перерви рятувальники з усіх районів області з особливим натхненням прибули на змагання, щоб позмагатися за перемогу, а також перевірити чи не розгубили бійці ДСНС свої вміння та навички з витривалості та спритності.

"Організатори змагань визначали призерів у двох етапах випробувань. Зокрема, найсильнішого пожежного-рятувальника визначали в індивідуальних вправах. Вогнеборець в повному бойовому спорядженні та апараті на стисненому повітрі для захисту органів дихання і зору, якнайшвидше здіймався по драбині у вікно третього поверху навчальної вежі, де за допомогою рятувальної мотузки піднімав із землі наверх 20-кілограмове навантаження. Далі спускався донизу та сильними ударами важкого молота пересував по рейках 72-кілограмову металеву конструкцію. Виконавши ці вправи, він пробігав імпровізовану смугу перешкод із піногенераторів, брав водяний ствол під тиском та долав зворотну 20-ти метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого мав влучно поцілити струменем води у мішень. У заключній частині першого етапу змагань учасник проводив евакуацію потерпілого із небезпечної для життя зони. 80-кілограмовий манекен, що максимально відтворював параметри будови тіла людини, йому необхідно було протягнути 30 метрів, рухаючись до фінішу спиною", - йдеться у повідомленні.

За неналежне виконання вправ додавалися штрафні секунди.

Крім фізичної витривалості, найважче у змаганнях – це виконання вправ у засобах захисту органів дихання. Але саме з такими навантаженнями у темряві та задимленому середовищі ланці газодимозахисників у складі чотирьох рятувальників доводиться працювати в реальних умовах пожежі. Й при цьому докладати максимум зусиль для порятунку потерпілих. Саме ці командні якості вони демонстрували на другому етапі, працюючи у складі ланки в задимленомуприміщенні.

За підсумками випробувань, у номінації «Найсильніший пожежний-рятувальник» перемогу здобув Дмитро Десяк (10 ДПРЧ м. Новоград-Волинський). Друге місце посів Тарас Паламарчук (1 ДПРЧ м. Житомир). Замкнув трійку призерів Андрій Кучерук (13 ДПРЧ м. Малин).

У другому етапі змагань в номінації «Краща ланка газодимозахисної служби» перемогли вогнеборці 2 ДПРЧ м. Житомир. Другий результат показала 1 ДПРЧ м. Житомир. Бронзу вибороли представники 3 ДПРЧ м. Житомир.

Теги: рятувальник змагання  

Схожі новини