1 2 3 4 5 6

Інші

Від чого залежить ціна на ніж для туризму та риболовлі?

30.07.2020 10:46Інші

Ніж досі залишається однією з найбільш корисних речей в поході.

Мабуть, лише ваша фантазія обмежує способи застосування цього універсального різального інструменту.

Адже за допомогою ножа можна:

 • отаборитися або побудувати тимчасове укриття від негоди;
 • розвести вогонь і заготовити паливо для нього;
 • відкривати банки і упаковки;
 • підготувати та приготувати їжу;
 • надати першу допомогу;
 • відчути себе більш впевненим перед обличчям дикої природи.

Так що питання, чи потрібен в поході ніж, не стоїть взагалі. Замість цього має місце проблема, який ніж і за якою ціною варто купити?

Що ж, давайте розберемо це питання і, як то кажуть, розкладемо все по поличках.

Питання вибору

Хороший туристичний ніж повинен бути максимально універсальним і надійним. Адже купується він для роботи, а не для того, щоб стояти на поличці.

В інтернеті ви зустрінете безліч назв типу «ніж для бушкрафта», «ніж для виживання», «тактичний ніж». Відверто кажучи, здебільшого всі ці назви - вигадки маркетологів (як правило, західних). Ми ж постараємося вдатися в саму суть.

Ось ряд рекомендацій щодо вибору похідного ножа:

 1. Нескладний ніж простіше і надійніше.
 2. Нескладний ніж з хвостовиком клинка, що йде на всю довжину рукояті, є вдвічі надійнішим.
 3. Рукоять краще підібрати собі по руці. Руки у всіх різні. Тому перегляду фото недостатньо. Це - лише перший етап покупки.
 4. Клинок простий, з прямим обухом, без пили, зуб’їв та стропоріза. З товщиною по обуху в 3-4 мм. Це - найуніверсальніший та перевірений варіант.
 5. Порожнини-контейнери в рукояті не потрібні. Вони лиш послаблюють конструкцію.
 6. Ножі з вуглецевої сталі є твердішими, краще тримають заточку, але піддаються іржавінню. Нержавійки стійкі до вологи, бруду і вогкості, але вони швидше тупляться (правда і заточити їх у похідних умовах простіше). Обирайте те, що вам більше підходить.
 7. Не завжди найдорожчий ніж - кращий. Але і відверто дешевий варіант ліпше не брати.
 8. Купуйте ніж в спеціалізованих магазинах.Там вас проконсультують, продадуть оригінал, дадуть гарантію, обговорять можливість обміну та повернення. І одна з найважливіших деталей - дадуть папір з експертним висновком щодо господарсько-побутового призначення ножа. Носіть його з собою. Може стати в пригоді.

Питання ціни

Найпростіший варіант - вибір ножа для одноденної вилазки або пікніка на природі. Перечитайте список вище, а потім виберіть щось масове, недороге, але не з розряду "ноунеймів". Цілком підійде навіть щось з супербюджетної 420-ї нержавійки. Ця сталь дуже стійка до іржі, не схильна ламатися (скоріше гнеться) або вищерблюватися (скоріше мнеться), а значить, клинок з неї легко точиться, правиться та відновлюється після пошкоджень. Для серйозних силових робіт варто пошукати щось більш тверде, а ось на пікнік - це саме те, що треба. Ціни на такі ножі тримаються зазвичай в межах 10-25 у.о.

Mora, Grand Way, Ganzo. Якщо шукаєте пристойний, але недорогий ніж - запам'ятайте ці імена.

Якщо ви любитель регулярних турпоходів, варто все ж купити щось більш серйозне. Хороший ніж від бренду рівня Cold Steel або Ontario Knives зазвичай коштує в межах 70-150 у.о., в залежності від матеріалу і бренду.

Занадто дорого? Є рішення. Знайти щось від китайських брендів, орієнтованих на західний ринок. Якість у них пристойна (інакше їх в Штатах і Європі просто ніхто не купить), а ціни - доступніші (треба ж якось конкурувати з тамтешніми торговими марками).

Наприклад, ножі від Real Steel при ціні на рівня 60 у.о. за таку солідну модель, як Bushcraft III black, не поступаються якістю західним виробникам. Ну а 36 у.о. за щось типу SanRenMu S-611 - це взагалі казковий варіант співвідношення ціни та якості.

Так що рекомендуємо придивитися до цього "лайфхаку". Інформація то дійсно корисна.

Джерело - https://grandway.ua/

Схожі новини