1 2 3 4 5 6

Інші

Як у Житомирі під час «дистанційки» діти тренуються в спортивних школах та чому тренери проти таких занять

11.02.2022 10:17Інші

Через збільшення кількості хворих дітей, вихованці спортивних шкіл перейшли на дистанційні заняття. Як діти тренуються в таких умовах, 9 лютого дізнавалися журналісти.

У дитячо-юнацькій спортивній школі № 2 заняття проходять під наглядом тренера в онлайн режимі. Спочатку для дітей проводять розминку, а далі йдуть по навчальному плану.

«У мене сьогодні на занятті було 27 дітей. Спочатку була розминка, потім відеоматеріали з волейболу, що йде по програмі, що заплановано, є конспект уроку, все робиться, але діти бажають займатися в залі, а не онлайн. Їм достатньо онлайн уроків в школі», — розповідає старший тренер відділення волейболу Дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Вадим Кравченко.


Тренери зізнають: роблять усе можливе, аби підготувати дітей до змагань, але дистанційно зробити це якісно досить складно.

«У нас контактний вид спорту, ми працюємо з м’ячем, і якщо дитина два-три тренування пропускає, особливо в мене зараз маленькі діти, вони втрачають всі навички, і все треба починати спочатку. Ми зараз в чемпіонаті України на першому місці, два тижні онлайн-уроків, немає ніякої практики. Зараз ми поїдемо на чемпіонат України в Сокаль, не знаю, як буде, бажано принести гарний результат, але, можливо, будуть і програші. Дуже хотілося б, щоб нам дозволили займатися практично», — каже Вадим Кравченко.

У таких умовах налаштувати тренувальний процес та підготуватися на належному рівні складно, тому доведеться пропускати змагання, розповідає тренер-викладач з боротьби самбо Олена Кумечко.

«Дітям важко, бо кидки ми не можемо виконати, боротися не можемо. Елементи віджимання, пресу, «кувирок» вперед, страховки, імітація без партнера, це ми можемо зробити, а більше ми нічого не можемо зробити. Діти хочуть вийти тренуватися. Мені також важко, тому що я хочу, щоб був результат. У мене є старша група, яка давала результати. Був карантин, діти вийшли, підготувалися, зараз знову в карантині, не знаю, які результати ми принесемо по дзюдо. Першого та третього березня в Сумах буде чемпіонат України з дзюдо серед юнаків 2004, 2005 та 2006 років народження, а турніри серед дітей проходять вже на даний час, але ми не можемо брати участь, тому що діти не готові», — розповідає тренер по дзюдо, боротьбі та самбо Олена Кумечко.

Директор дитячо-юнацько спортивної школи № 2 Людмила Новицька розповідає: тренери можуть працювати як на базі спортивної школи, так і вдома, обирати вони можуть самостійно.

«Наші тренери усіх відділень працюють онлайн. Комусь краще з дому виходити на онлайн-спілкування з дітьми, деяким тренерам краще працювати на базі нашої школи. На даний момент всі працюємо онлайн, крім тих вихованців, які будуть брати участь в чемпіонаті Європи. Ми зробили для них виключення. Це дві дівчинки, до того ж ми їм додали ще дві дівчинки в спаринг, щоб вони могли займатися на базі борцівського залу відповідно, щоб була підготовка на вищому рівні. Деякі наші тренери виходять з такої ситуації по-різному, вони звертаються в обласні школи і просять дозволити тимчасово тренуватися в них. Хотілося б щоб все таки робили виключення для старших груп вихованців, які входять до національних збірних команд України і мали можливість займатися на базі нашої школи», — розповідає директор Дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Людмила Новицька.

У СДЮСШОР з футболу «Полісся» заняття відбуваються трохи інакше. Тренер команди дівчат Віктор Твардовський розповідає: надсилають у спільну групу набір вправ, і дівчата самостійно вирішують, як їх виконати.

«У нас є у «Вайбері» група «Зірки Полісся» і «Зірки Полісся батьки», тому ми не тільки дітям даємо індивідуальні завдання або загальні. Ми даємо їм набір вправ, цікаві елементи, вони можуть не тільки індивідуально працювати, вони можуть працювати з батьками, з братом чи сестрою. Коли ми даємо індивідуальні завдання, обов’язковою умовою є те, що вони повинні прислати відео», — розповідає тренер-викладач груп дівчат СДЮСШОР з футболу «Полісся» Віктор Твардовський.

У групі у «Вайбер» між тренером та футболістками відбувається активний обмін інформацією. Там вони обговорюють, яке повинне бути навантаження, як правильно харчуватися та як займатися в домашніх умовах, аби не травмуватися. За словами тренера, дівчата виконують завдання сумлінно.

«Вони розуміють, що після цього всього їм доведеться знову відновлювати всі свої кондиції і готуватися до змагань. А тим більше, в нас є до чого готуватися, наприклад, чемпіонат області. Цього року в нас обов’язково дві групи беруть участь, дві вікові групи чемпіонату України Ю-15, ми готуємося і на осінь, ми вже будемо Ю-16», — каже Віктор Твардовський.

Найкраще тренування – на свіжому повітрі, впевнений тренер дівчат.

«Ви самі розумієте, що коли дитина знаходиться вдома, вона менше рухається. Я думаю, що імунітет від цього не покращується, бо дитина все-таки повинна бути на свіжому повітрі, а ми на свіжому повітрі багато рухаємося, і ми бачимо, що практично у нас немає дівчат, дуже рідко буває, що вони хворіють», — розповідає Віктор Твардовський.

Коли діти зможуть повернутися до тренування у свої спортивні школи, поки не відомо.

За матеріалами Житомир.info

Теги: Твардовський спорт Новицька Кумечко спортивна школа  

Схожі новини