1 2 3 4 5 6

Інші

Як відбувається тренування житомирської команди з американського футболу «Bisons»

22.06.2020 13:22Інші

Ранок неділі на стадіоні центру професійно-технічної освіти здається абсолютно звичайним: кілька любителів спорту займаються бігом, батьки разо із дітьми катаються на велосипедах на доріжках. Але вже лизько 11 ранку на стадіоні з'являються кремезні хлопці, вони одягають захисні захисні каркаси та шоломи і розпочинають тренування. Усі вони - гравці житомирської команди з американського футболу.

Один із гравців команди розповів журналістам про те, як команда з американського футболу з'явилася в Житомирі, хто в місті грає в американський футбол та в яких змаганнях житомиряни хочуть взяти участь.

«Називаємося «Bisons». Місто Житомир. Займаємося американським футболом. Паралельно готуємося на флаг-футбол (різновид американського футболу, його безконтактна версія), який буде через три тижні у Вінниці», - коротко представляє команду капітан захисту команди «Bisons» Сергій Фещук.

Команда з американського футболу з’явилась в Житомирі не так давно. Спочатку вона об’єднала кількох однодумців, які почали розбиратись в тонкощах цього виду спорту через відеоролики.

«У нас є таке поняття, як «тато американського футболу Житомира». Є один такий прекрасний чоловік - Саша «БТР» (у нього таке прізвисько – «БТР»), Олександр Кострицький. Він – гравець команди «Титани» з Кам'янця-Подільського, за фахом він – військовий і перевівся сюди, в Житомир. Приїхав і каже: а чому тут немає команди? Він зустрівся з Юрою, Юра Чорний - це наш менеджер. З нього все починалося, саме до нього прийшов я і перші дві-три людини», - розповідає Сергій.

Вже восени команда візьме участь в сезоні Першої ліги УЛАФ. За словами Сергія, можливо, команда ще замолода для таких змагань, але без гри із сильними суперниками неможливо отримати досвід.

«Насправді команд дуже багато. В Україні дві ліги - Суперліга і Перша ліга. Зрозуміло, що наше завдання - не просто приходити на поле, бігати, штовхатися один з одним, а готуватися до якихось серйозних змагань. Через три тижні у нас флаг-футбол, а також у вересні буде початок сезону Першої ліги, в яку ми заявилися. Ми заявили Федерації, що будемо брати участь. Вони, звичайно, здивувалися, мовляв, перший рік тільки зібралися, куди ви лізете? На що ми відповіли, що ми – «бізони» і нам все одно. Ось у вересні буде Перша ліга. Надії на нас мало хто покладає, адже можна дійсно поглянути правді в очі - ми тільки перший рік тренуємось, є команди, які роками займаються. Але наше завдання - не просто не програти, а гідно буцатися з кожним суперником. Показати і зуби, і роги, і яйця», - каже капітан захисту «бізонів».

Американський футбол - це спорт абсолютно для всіх і кожного. Залежно від антропометричних даних гравців, тренери підбирають позицію для новачків.

«Ми регулярно викладаємо пости в Facebook, в Instagram і відкрито заявляємо, що ми чекаємо всіх бажаючих. В цей вид спорту я прийшов не зовсім як кипарис - в мені 135 кілограм ваги, є ще важче хлопці. А є й ті, в яких ледь набирається 50 кілограм. Під кожну комплекцію, зріст і вік є своя позиція. Ніхто не повинен соромитися і думати: ось, тут такі жорсткі пацани. Так, жорсткі, але ми тут, як сім'я. Щоб ви розуміли, тут є і куми, і керівники з підлеглими, є партнери по бізнесу. Це все одна команда. Ми також чекаємо житомирян. які не розуміють, що це за «зондеркоманда» тут бігає. Ми завжди збираємося тут, на стадіоні МЖК на Польовій. Часто буває, що під час вечірніх тренувань на пагорбі збираються люди, щоб подивитися. Це прикольно і видовищно. Ми запрошуємо всіх», - каже Сергій Фещук.

Наразі команда укомплектована достатньою кількістю гравців, але для того, щоб мати більше варіантів для гри на полі «бізонам» потрібне поповнення. Хлопці кажуть: радо приймають в свої лави новачків – для початку пояснюють основи гри, а вже згодом навантажують нових футболістів повною мірою.

«Не скажу, що у нас недобір. Нас якраз мінімально необхідна кількість. Трохи більше - було б краще, є команди по 40 чоловік. Це не так, як у футболі - три заміни. Тут команда атаки відіграла два розіграші і пішла на лавку, а на поле вийшли свіжі 11 людей. І ще можуть 11 вийти. А коли нас так мало, то нам доводиться і в захисті бігати, і в атаці. Але ми «вивеземо». Характер такий», - каже Сергій.

Нагадаємо, 27 жовтня минулого року, на стадіоні «Спартак Арена» команда Житомира з американського футболу «Bisons» провела відкрите тренування.

Спортивний Житомир

Теги: регбі 

Схожі новини