1 2 3 4 5 6

Інші

Зарядка для дітей під час карантину

21.04.2020 14:06Інші

Через карантин вся сім'я постійно проводить час вдома. І якщо для дорослих не проблема самоорганізуватися, то у дітей накопичується багато енергії, яку нікуди дівати. Крім того, перебування на дитячих і спортивних майданчиках заборонено, а уряд наполегливо рекомендує утриматися від прогулянок у парках. Тому саме час привчити дітей до регулярної зарядки.

Чому для дітей важлива рухова активність

Фізична активність відіграє важливу роль у формуванні організму. Завдяки рухливості розвивається моторика, розумові процеси, зміцнюється організм і є можливість запобігти появі безлічі хвороб. Регулярне фізичне навантаження зміцнює імунітет, а це зараз дуже важливо.

Занадто рухливим дітям зарядка допоможе заспокоїтися і правильно використовувати свою енергію. А більш повільні та спокійні діти зможуть активізуватися.

Також діти зараз можуть перебувати у пригніченому психологічному стані, адже вони не до кінця усвідомлюють, чому введені суворі обмеження і можуть уловлювати тривогу батьків через ситуацію, що склалася. Фізичні вправи допомагають боротися зі стресом і чинять позитивний вплив на емоційний стан.

Вправи для зарядки

Для зарядки можна використовувати такий комплекс вправ:
- ходьба на місці або по колу;
- біг на місці в повільному темпі;
- обертання головою по колу;
- стрибки на місці на одній або двох ногах;
- нахили корпусу вперед-назад і вправо-вліво;
- присідання;
- обертання тазом по колу.

Варіанти зарядки можна знайти на дитячому YouTube-каналі «Телеканал ПЛЮСПЛЮС». Відео записані в ігровій формі, а зарядку проводить мультяшний герой. Кожне відео закінчується формуванням корисної звички — пити воду. Ось один із прикладів подібного ролика.

Тривалість зарядки

Тривалість зарядки залежить від віку дитини:

1 —2 роки — до 5 хвилин;

3 —4 роки — 5—8 хвилин;

5 —6 років — до 10 хвилин;

7 —10 років — 10 —15 хвилин;

з 10 років — 15 —20 хвилин.

Як зацікавити дитину зарядкою

Важливо виконувати вправи разом з дитиною. Діти повторюють поведінку дорослих і переймають їхні звички. Не зовсім правильно, коли батьки змушують дитину робити зарядку, а самі в цей час лежать на дивані або сидять перед комп'ютером.

Якщо дитина в поганому настрої, не варто примушувати її виконувати вправи. Краще почекати, коли її настрій покращиться. Інакше в свідомості закріпиться асоціація «поганий настрій — зарядка».

Можна додати ігрові елементи, наприклад, пограти в супергероїв, які розминаються перед тим, як рятувати світ. Зарядка пройде набагато веселіше, якщо на фоні включити енергійну музику або ті пісні, які любить дитина.

Самоізоляція — не час сумувати. Це відмінна можливість сформувати нові корисні звички у дитини, які залишаться з нею і після закінчення карантину.

за матеріалами МіксСпорт

Спортивний Житомир

Схожі новини