1 2 3 4 5 6

Інші

Житомирянин став бронзовим призером чемпіонату України з риболовного спорту серед людей з порушенням опорно-рухового апарату

20.08.2021 17:06Інші

19 серпня у Києві завершився чемпіонат України з риболовного спорту, який згуртував 36 людей з інвалідністю. З-поміж них – і житомирянин Юрій Баришев, який став бронзовим призером.

Вже 30 років, як Юрій пересувається на візку: у 20-річному віці він невдало впав із дерева і травмував хребет. Любов до риболовлі у нього з дитинства від батька, а у 2017 році - хобі переросло у спорт.

Такі змагання - це тільки спортивний азарт, а й можливість зустрітися з друзями та поспілкуватися. «Ми рибалили на озері Корольок…Хтось на візку, хтось без руки, інший - на протезі… Та до нас відносяться як до звичайних спортсменів, у яких немає проблем зі здоров’ям.Змагання проходять на серйозному рівні: відбувається жеребкування, у кожному секторі - по 12 спортсменів, судді мають міжнародну категорію, слідкують, аби не було порушень. Рибалити починали о 9:00 ранку, тривалість сесії - 4 години від сигналу до сигналу судді. Потім - зважують рибу», - розповідає.

В особистому заліку Юрій виборов III місце. Його результат - 1,2 кг улову. Командне місце – п’яте. Юрій каже: цього разу риба не була активною. «Жодного коропа не зловили, та вся маленька риба теж у залік іде. Головне - щоб не було нуля. У перший день багато спортсменів було з нулями. Ну зовсім не клювала».

Всього на чемпіонаті було виловлено 8 кг риби. У 2019 році з таким результатом Юрій в особистому заліку став срібним призером, а команда його тоді за одну сесію наловила понад 20 кг риби.

І все ж не риба є головною на змаганнях: вся здобич після зважування випускається у водойму. Тут - атмосфера дружнього суперництва. «Для нас, наприклад, команди від Житомирщини, важливо перемогти саме вінницьку команду. Ми дружимо з вінничанами та хочемо довести, що ми кращі у спортивній риболовлі. Не важливо, яке місце, головне - попереду Вінниці…», - посміхається Юрій.

Разом із ним команду від Житомирщини представляли ще Дмитро Присяжнюк з Баранівки та Сергій Баль з Брусилова. Вінницька команда таки поступилася житомирській: збірна Житомирської області у командному заліку виборола – 5-те місце, Вінницької - 6-те.

Окрім спортивної риболовлі, Юрій Баришев ще грає у теніс, цікавиться стрільбою з лука. А ще - він вчить дітей з інвалідністю грати в бочча у Салезіянській школі «Всесвіт».

Теги: Баришев риболовля бронзовий призер  

Схожі новини