1 2 3 4 5 6

Карате

У Житомирі вперше відбувся Всеукраїнський чемпіонат з пара-карате

27.08.2018 14:07Карате

У  рамках турніру «International DOJO CUP 2018», який проходив 25-26 серпня, вперше у Житомирі відбувся чемпіонат України з пара-карате серед спортсменів з інвалідністю.

У чемпіонаті взяли участь 15 каратистів з Києва, Маріуполя, Сум та Житомира. Спортсмени з вадами зору, руху, інтелекту та синдромом аутизму змагалися як в індивідуальному ката, куміте, так і в парному. В останньому випадку спортсмен з інвалідністю виступав разом із здоровим каратистом.

Голова комітету спортсменів з інвалідністю української федерації карате Тетяна Ушакова розповідає, що мета змагання - це соціалізація спортсменів з обмеженими можливостями.

“Ми включили в турнір «DOJO CUP» чемпіонат України з пара-карате. Це добре - не відокремлювати спортсменів з інвалідністю. Ми прагнемо їх втянути в соціум, щоб відчували себе такими ж, як всі, щоб розуміли: вони так само можуть займатися карате і не десь відокремлено, а разом з типовими спортсменами”.

Серед учасників чемпіонату - четверо вихованців житомирського СЦ “Додзе”, які загалом здобули 8 медалей. 11-річна Божена Ярмолінська виборола два золота в індивідуальному ката та куміте. Кирило Довбня став чемпіоном з ката та срібним призером з куміте. Ілля Андрєєв здобув золото та срібло, а Данило Зелінський став чемпіоном з індивідуального ката та посів друге місце в парному куміте.

Подібний чемпіонат відбувався вперше в Україні. За словами Тетяни Ушакової, Житомир є територіально зручним для проведення такого рівня заходу. У наступному році федерація карате України планує знову провести це змагання у нашому місті.