1 2 3 4 5 6

Ковзани

Ірина Устимович: Закриття ковзанки на 7 місяців - це смертний вирок фігурному катанню в Житомирі

22.03.2016 13:59Ковзани

Вже 4 квітня 2016 року у Глобалі планують розморозити єдину у Житомирі ковзанку на весняно-літній період. За попередньою інформацією ковзанка закриється на сім місяців і запрацює не раніше кінця листопада, як це було минулого року.

Для житомирського фігурного катання така пауза рівнозначна "смертельному вироку". Якщо нічого не робити, то цей вид спорту в місті може просто зникнути. Або восени потрібно буде починати все з початку.

Так вважає Ірина Устимович, голова Житомирської обласної федерації фігурного катання на ковзанах.

- Наші вихованці на сім місяців лишаються без ковзанки. Ті з них, які почали займатися не дуже давно, підуть і багато не втратять. А от для тих, хто давно прийшов у фігурне катання і досяг певних успіхів - це катастрофа і повний розвал. Їздити тренуватися в Київ чи Вінницю у нас не буде можливості. Займатися в Житомирі просто ніде. Діти втратять форму і через півроку їм потрібно буде починати все з початку. Уявіть як це - займатися не один рік, а потім все перекреслити і починати заново. Діти просто підуть - каже Ірина Устимович.

За словами тренерки, сьогодні в місті фігурним катанням займається більше 30 дітей. Їх могло б бути набагато більше, якби не озвучені проблеми. Близько десяти її вихованців займаються вже по 4-5 років, беруть участь у всеукраїнських турнірах, причому успішно, виграють медалі. Для таких дітей це взагалі катастрофа.

Батьки також "тягнуть" з останніх сил. Фігурне катання - насправді недешевий вид спорту. Потрібні гроші на ковзанку, ті ж ковзани.

- Маємо одну дівчинку, яка з розряду аматорів перейшла до професійного спорту і зараз навчається в Києві в спортивній школі. Друга дівчина готується до професійних змагань. В неї гарні шанси, якщо, звісно, продовжить тренуватися. Ми показуємо результати. Але тепер не знаємо, що робити. Батьки дуже злі і знервовані. Вони чимало вклали у своїх дітей, а тепер їх просто викинуть. Не хотілося, щоб усе так закінчувалося, - розповідає Ірина Устимович.

Проблеми з льодом в Житомирі існували постійно. З трьох ковзанок, які працювали ще декілька років тому - у ФОКу, Плазі та Глобалі - лишилася лише одна, та й ту заливають лише на 4 місяці з 12. Минулого року в житомирі теж зливали лід на літо, але цього разу ситуація набагато критичніша.

Минулого року пауза була коротшою - всього в 4 місяці, коли весною закрили ФОК, а восени відкрили ковзанку в Глобалі. В цей час фігуристи їздили раз в тиждень на тренування в Київ. Частину коштів виділило обласне управління сім'ї, молоді та спорту.

- Цього року вони не продовжили з нашою федерацією договір про співпрацю. А значить підтримки з бюджету не буде. В управлінні кажуть, що через появу Житомирського обласного відділення Української федерації фігурного катання на ковзанах виникла спірна ситуація і чиновники не знають, з ким заключати договір. Питання зависло в повітрі.

Але основна проблема навіть не в цьому - в Житомирі не залишилося ніяких альтернатив. Якщо раніше можна було хоча б сподіватися на інші ковзанки, окрім Глобалу, то тепер і цього не стало. У ФОКу вже повністю демонтували всю систему - туди ковзанка вже не повернеться. На Плазі теж її не планують відновлювати. Нових ніхто не буде будувати. Що нам робити - навіть не уявляю.

Тренери розповідають, що останнім часом на фігурне катання почали приводити дуже багато нових діток. Всіх батьків попереджають, що ковзанку мають ось ось закривати. Але ті все рівно віддавали діток хоча б спробувати. Дуже багато малечі.

- Ми навіть не знаємо, що нам робити зараз. Ми неодноразово звертиалися за допомогою до керівництва міста і області, там про наші проблеми знають. Хочеться вірити, що фігурне катання в місті вдасться врятувати і наша багаторічна праця не зникне марно. Тим паче є позитивний досвід інших міст. Навіть в Білій Церкві ковзанка працює цілий рік.

За пару днів до закриття ковзанки в Глобалі, 2 квітня, вихованці Житомирської обласної федерації фігурного катання на ковзанах проведуть показові виступи, на які запрошують всіх житомирян. Що буде з цим видом спорту в Житомирі - залежатиме від позиції міської та обласної влади.

Спортивний Житомир

Теги: інтерв'ю влада Глобал 

Схожі новини