1 2 3 4 5 6

Легка атлетика

Бердичівлянка Юлія Шатохіна: «Кожен спортсмен мріє потрапити на Олімпійські ігри»

Талановита бердичівська легкоатлетка Юлія Шатохіна виступає у метанні молоту. Наша землячка, вихованка Заслуженого тренера України Ігоря Лонського, є Чемпіонкою України у своїй віковій категорії та брала участь у Чемпіонаті Європи серед юнаків до 18 років.

- Юліє, розкажи трішки про себе? Знаю, на початку ти займалася стрибками у висоту. Як почалася твоя історія зі спортом?

- Мені 18 років, сама я родом з Криму, але вже давно проживаю у Бердичеві. Я займалася стрибками у висоту протягом чотирьох років, на тренування я почала ходити у 2012 році. Тренер прийшов до нас у школу на урок фізичної культури, запрошував усіх бажаючих спробувати потренуватися, мені було дуже цікаво, тому я вирішила спробувати.

- Ти є вихованкою Заслуженого тренера України Ігоря Лонського. Що скажеш про свого тренера?

- Мій тренер – надзвичайно добра і щира людина, прекрасний тренер і найкращий вчитель. Саме він виховав у мені силу волі, працьовитість та бажання йти до своєї мети.

- Як потрапила на навчання до Броварського вищого училища фізичної культури і на якому курсі зараз навчаєшся?

- У Броварське училище я потрапила у 2016 після свого першого Чемпіонату України з двоборства, який проходив у Києві. Мене там помітили та запросили на навчально-тренувальний збір. Зараз я навчаюся на першому курсі.

- Чому вирішила змінили вид у легкій атлетиці зі стрибків у висоту на метання молоту?

- Взагалі я ніколи не думала, що потрібно буде міняти вид спорту, оскільки я дуже любила стрибки у висоту. Але я не мала достатніх результатів, а про закінчення спорту навіть не йшло мови. Тому я вирішила спробувати себе у новому виді – метанні молоту, тоді я навіть і подумати не могла, як зміниться моє життя.

- Чи пам’ятаєш свої перші змагання у стрибках у висоту і у метанні молоту? Які там показала результати?

- Мої перші змагання зі стрибків у висоту проходили у рідному залі військової частини у Бердичеві на Червоній горі. Це були "Різдвяні висоти". Здається, тоді я навіть зайняла третє місце у своїй віковій категорії. А перші змагання з метання молоту проходили у місті Луцьк і це був Чемпіонат України. Я тренувалася у новому виді спорту лише місяць та зайняла дванадцяте місце.

- Перші міжнародні змагання. Що можеш розповісти про них?

- Міжнародні змагання – це певний рівень відповідальності, особливо, якщо це перший міжнародний старт. Це також неймовірне переживання, в деякій мірі нерозуміння того, що коїться навколо, але головне – це самоконтроль та вміння зібратися у потрібний момент. На своїх перших міжнародних змаганнях я не зуміла реалізуватись, були деякі недоліки, над якими я працювала вже коли повернулася додому.

- Яка спортивна мрія Юлії Шатохіної?

- Напевно, кожен спортсмен мріє потрапити на Олімпійські ігри, аби його праця була не даремною. Моя мрія – завоювати Олімпійське золото.

- Хто є кумиром Юлії Шатохіної у легкій атлетиці?

- Я не маю кумирів, але у своєму виді спорту обожнюю спостерігати за польською метальницею Анітою Влодарчик, вона є діючою рекордсменкою світу.

за матеріалами Ріо-Бердичів

Спортивний Житомир


Теги: Бердичів 

Схожі новини