1 2 3 4 5 6

Легка атлетика

«Family Run Club»: підсумки карантинного 2020 року у Бердичеві

Більше трьох років у Бердичеві діє клуб родинного бігу «Family Run Club», його ініціаторами та натхненниками є відоме спортивне подружжя В’ячеслав та Юлія Олішевські. У розмові з В’ячеславом Олішевським зробили підсумки клубу у карантинному 2020 році.

- В’ячеславе, як ваш клуб переживає цей карантинний 2020 рік?

- Ще у минулому році для того, щоб взяти участь у змаганнях, ми бронювали квитки, готелі, шукали, де смачно та правильно похарчуватись перед забігом. Але цей 2020 рік вніс свої корективи та почався для наших учасників клубу з нового формату: онлайн змагань, тренувань. Спочатку до такого формату всі віднеслись скептично, наче все пройде восени... А ми прийняли цей виклик та почали активно створювати віртуальні челенджі, брати участь у віртуальних забігах, вчитися безпечно та правильно бігати, харчуватися під час пандемії: це зміцнює наш імунітет. Вакцину від коронавірусу і досі не знайдено, але вчені та медики солідарні в одному: імунітет людини має дуже велике значення, як при можливому зараженні, так і в період одужання людини.

- Але і в онлайн змаганнях представники «Family Run Club» також активно брали участь і навіть перемагали?

- Так як через пандемію коронавірусу (COVID-19) були скасовані або перенесені усі традиційні бігові заходи, які мали проходити навесні, організатори почали переносити на осінь. І тут з'явилися нові можливості для організаторів - віртуальні забіги. Наші члени клуби були готові до цього та відчували себе в онлайні, як риба у воді. Ми взяли участь у більше десятка віртуальних змаганнях. Ми перемагали у марафонах, напівмарафонах, на дистанціях 5 та 10 кілометрів, "Дика гонка", дитячих забігах, міжнародних челенджах.
Віртуальні забіги або онлайн-забіги- це, по суті, ті ж самі змагання з бігу, але відбувається віддалено і можуть бути одночасно у різних куточках України чи світу. Коли в класичних змаганнях це визначений час, дата й місце старту та фінішу, то в онлайн усе простіше. Маршрут обирає бігун самостійно. Найважливіше - пробігти дистанцію, на яку зареєструвався спортсмен, та надіслати підтвердження пробіжки організаторам, при цьому дотримуючись умов карантину. Учасники клубу «Family Run Club» фіксують та звітуються переважно через мобільний додаток Strava.

- Як вдається поєднувати тренування з карантинними обмеженнями?

- Поєднувати тренування з карантином ми вже навчилися та пристосувалися до цього. Але, на жаль, завжди є якісь обмеження зі сторони місцевої влади, наприклад, з 29 жовтня закритий вільний доступ до стадіонів у місті для всіх охочих. У нашому місті немає парків, набережних, які пристосовані для бігу та активного відпочинку, немає альтернативи стадіону, тому стадіон - це єдине місце у місті, де безпечно можна побігати, походити з палками, або ж просто пройтися. Японські дослідники розрахували, що для нормального активного стану організму і підтримки здоров'я, людина повинна робити щодоби до 10000 кроків, тобто при середній ширині кроку 70-60 см проходити за день 7-8 кілометрів.

- Що нового з’явилося у «Family Run Club» у 2020 році?

- Стояти на місці і не бігти — це зовсім не про мене з Юлею Олішевською, співзасновницею «Family Run Club». На жаль, не всі люблять бігати у нашому клубі, але мають бажання активно рухатися та зміцнювати своє здоров'я. На зимовий період ми започаткували у місті на базі місцевого плавального басейну аквааеробіку, тому що аквааеробікою можуть займатися всі, незалежно від віку, ваги та фізичної підготовки.

- «Напівмарафон «Я-Українець» де ви є співорганізаторами вдалося провести в режимі онлайн. Розкажи про цей важливий захід?

- Наш традиційний місцевий масовий «Напівмарафон "Я-Українець" у цьому році відбувся завдяки допомозі підприємців міста та місцевої влади не так масово, як у минулому році, без перекриття центральних вулиць у "гібридному" варіанті: учасники з інших міст бігли онлайн, а місцеві учасники з дотриманням усіх правил карантину. Зібрані кошти під час реєстрації у сумі 5500 грн. були направлені медикам Бердичівської міської лікарні на боротьбу з коронавірусом. У наступному 2021 році «Напівмарафон "Я-Українець" точно відбудеться, але у якому форматі, то покаже час.

- Плани на майбутнє?

- Тренування та змагання - це стрес, який можна контролювати. Мій багаторічний тренувальний та змагальний досвід навчив мене під час стресу рухатися далі, а не впадати в депресію. Ми, спортсмени, готові до викликів та здатні пристосовуватись до різних умов.

за матеріалами Ріо-Бердичів

Спортивний Житомир

Теги: Бердичів 

Схожі новини