1 2 3 4 5 6

Легка атлетика

Перемагає не той, хто швидко бігає, а той, хто не зупиняється - ультрамарафонець Віктор Юрченко

Нещодавно двоє житомирян потрапили до трійки Athletic Events Running Ranking - рейтингу найкращих бігунів України. Віктор Юрченко став другим у загальному рейтингу та переможцем у категорії 50+, а Юрій Мілованов поcів третю сходинку у турнірній таблиці і став першим серед бігунів віком від 40 років.

54-річний Віктор Юрченко у цьому році подолав дистанцію у 100 км. Він розповів, яким був його шлях до ультрамарафону:

“Я аматор, у мене немає ніяких розрядів. Я не бігаю швидко, просто в постійному темпі всю дистанцію по-тихенько трусцем біжу. Адже перемагає не той, хто швидко бігає, а той хто не зупиняється. Перший мій напівмарафон був у квітні 2014 року, це мені було 49 років. Я його ледве пробіг, останні три кілометри у мене ноги вже човгали по асфальту. У 2015 році почав тренуватися з київським клубом 42195. Але потім потрапив у п’яту хвилю мобілізації і більше року, мабуть, не бігав. Продовжив уже у серпні 2016 року. У мене ще була реабілітація у Денишах, ось там я уже почав по три, п’ять, сім кілометрів бігати практично кожен день. І так я втягнувся. У мене була програма тренувань, я сам її зробив. В інтернеті насмикав інформації, зробив план і по цьому плану цілеспрямовано тренувався. Пробігав 28 кілометрів, потім 30, 35 перед першим моїм марафоном. Всього їх було два. Пройшов десь місяць після марафону і я про ультрамарафон одразу подумав. Спочатку про 50 км, але я так прикинув, що після 42 км - 50 якось воно як ціль не дуже вражає. От що мене вражає - це сотня! Зареєструвався і зрозумів, що треба серйозно готуватися. Я пішов у інший біговий клуб - “ТOP Runners".

Київський ультрамарафон проходив в ніч з 30 червня на 1 липня 2018 року.  Під кінець уже було нудно. Організм виснажується, бо це ж енергії дуже багато витрачається. У мене були спортивне харчування, гелі, по трасі вода була, якісь банани ще щось. Я тільки воду пив, використовував гелі. В кінці уже було важкувато, бо йшов дощ, навіть злива. Останні два кола, це десь 16 км, я вже не вибирав дороги - калюжа, то калюжа, аби вже швидше закінчити”.

Найближча ціль Віктора Юрченка - житомирський Космічний напівмарафон, який відбудеться уже в цю неділю, 9 вересня. 

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир

 

Схожі новини