1 2 3 4 5 6

Легка атлетика

Засновник «Family Run Club» В’ячеслав Олішевський: Основна місія клубу у Бердичеві - навчити бігати мешканців правильно для здоров’я

Більше двох років у Бердичеві діє клуб родинного бігу «Family Run Club». Ініціаторами та натхненниками створення клубу стало відоме спортивне подружжя В’ячеслав та Юлія Олішевські. Ми поспілкувалися з В’ячеславом Олішевським про клуб, а також про напівмарафон «Я – українець», як клуб переживає час карантину, а також отримали цікаві поради для зміцнення імунітету.

Понад два роки у Бердичеві існує Клубу родинного бігу - Family Run Club. Чи все, що задумувалося на початку, вдалося реалізувати?

З кожним днем, місяцем, роком у біговій культурі відбувається щось нове. Все розвивається, світ рухається вперед. Основна місія нашого клубу у Бердичеві, це, передусім, навчити бігати мешканців міста правильно для здоров’я. Щоб стерти той стереотип, той фундамент, що біг – це біг на швидкість. Ні, біг – це здоров’я, це повільний біг. Ми розповідаємо, як потрібно бігати повільно, по пульсу, щоб бігати довго та корисно для здоров’я. Все, що задумували на початку, вдалося реалізувати, але стараємося далі розвиватись.

Скільки на даний момент учасників у складі клубу і чи є поділ за різними категоріями бігу?

Важко відповісти на це питання. Щодо загальної кількості, то точно не можемо сказати, тому що у нас зараз є клуби ще і у інших містах України. Це Львів, Чернівці, Житомир, Черкаси, Одеса, Миколаїв, Івано-Франківськ. Але, звісно, база, кістяк та дух нашого клубу знаходиться у Бердичеві.

Зараз, під час карантину, ми по-іншому розповідаємо, як бігати, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Ліків від коронавірусу немає, але потрібно мати міцний імунітет. Зараз ми розповідаємо нашим учасникам клубу та усім, хто нас запитує, як зміцнити свій імунітет та як правильно харчуватися.

Ваша порада, як зміцнити свій імунітет і як правильно харчуватися під час карантину?

Перша порада - це рухатися, як мінімум 10000 кроків на день. Робити фізичні вправи, вправи з йогою, вправи на гнучкість, прогулянки з дотриманням карантину. Потрібно робити легкий біг.
Щодо харчування, то потрібно додавати більше овочів, зелені. Потрібно більше пити рідини. Також потрібно не переїдати, тому що падає імунітет. Обов’язково харчування, які містять Омега 3, це риба та пісне м'ясо.

Які плани на майбутнє у Family Run Club?

Рухатися вперед та слідкувати за світовими трендами. Все змінюється дуже швидко. Зараз заборонено збиратися більше двох, збиратися групами, але можна робити безпечні, ще раз наголошую, безпечні пробіжки поодинці з засобами захисту та нікому не заважати.

Вже двічі у Бердичеві відбувався напівмарафон «Я – українець». Як прийшла ідея появи цього забігу і які плани щодо його розвитку?

Це домашній, дуже емоційний забіг. Наш забіг прив’язаний до святкування Дня міста. Нині невідомо, чи через карантин та інфекцію у цьому році відбудеться День міста і наш забіг. Ми його не відмінили. Ми його перевели в онлайн, ми зробили віртуальний забіг, вже відкрита реєстрація. Дистанції класичні 5, 10 та 21 кілометри. Там є благодійні справи. Зараз у час карантину, хто зареєструється, то з кожної дистанції 50 гривень йде на допомогу лікарям та купівлю індивідуальних засобів захисту. Зараз ми запустили флешмоб. Готуємо спеціальні сувенірні медалі учасникам. Кожному учаснику буде стартовий пакет учасника. Також запрошуємо до співпраці спонсорів.

Як переживає карантин Family Run Club?

Переживаємо його позитивно. Всі наші учасники клубу продовжують бігати наодинці з засобами захисту. Не порушуємо карантин. Проводимо онлайн тренування в прямому ефірі та приймаємо участь у онлайн пробігах та челенджах.

Рух – це життя, рух – це здоров’я. Ми не дозволяємо бігати швидко, ми наголошуємо, що треба бігати повільно. Тому що, бігаючи повільно, ми зміцнюємо свій імунітет, а сильний імунітет - це дуже важливо під час карантину. З нетерпінням очікуємо завершення карантину, щоб зібратися разом на нашому чудовому стадіоні, провести спільну пробіжку та тренування.

за матеріалами Ріо-Бердичів

Спортивний Житомир

Теги: інтерв'ю Family Run Club Бердичів Олександр Олішевський 

Схожі новини