1 2 3 4 5 6

ММА

Чемпіонат України зі змішаних видів єдиноборств ММА 2016 у Житомирі: коментарі учасників, тренерів, організаторів

07.04.2016 09:23ММА

2 – 3 квітня 2016 року в ФОК «Динамо» м. Житомира тривав чемпіонат України зі змішаних видів єдиноборств серед дітей, юнаків, юніорів та молоді. Учасниками змагань стали понад 400 бійців віком від 10 до 21 року з Вінницької, Волинської, Донецької та інших областей України. Житомирську область представляли 42 бійця.

«Я брав участь в трьох боях. У двох із них переміг. Було трохи складно. Мій суперник застосував больові прийоми, я травмувався, але своїм результатом цілком задоволений, – розповів житомирський боєць (тренери – Костянтин Владика, Руслан Домарецький), володар срібної медалі у ваговій категорії 42 кг. 10-річний Єгор Осипенко. – Буду старатися у майбутньому здобувати нові перемоги».

За словами керівника Житомирського обласного відокремленого осередку Федерації змішаних єдиноборств ММА України, тренера з рукопашного бою Руслана Домарецького, складними для наших бійців є правила, адже поєдинок триває без зупинки часу, а правила є більш жорсткими. На його думку, змішані види єдиноборств – це чи не найсильніший вид спорту в усьому світі. Він дуже популярний і має значне фінансування як в Європі, так і в США, а Україні, щоб досягнути високих результатів в цьому напрямку, необхідно ще багато працювати.

«У нас розвинута боротьба, а ось в «ударках» ми, на жаль, програємо, – зазначив Руслан Домарецький. – Загалом наші бійці показали хороший результат. Тим не менше ми й надалі маємо переймати досвід, вчитися серед сильних команд. Я хотів би, щоб наші спортсмени були більш схожі на характери тих бійців, хто виборов першість, які мають сильніший рівень, – з Миколаївської, Харківської областей, Чернівців, Києва».

Крім цього, керівник Житомирського обласного відокремленого осередку Федерації змішаних єдиноборств ММА України розповів, що особисто складав проект залу для проведення змагань.

«Усю конструкцію я назвав „Шлях бійця”, який умовно можна розділити на декілька етапів, – розповідає Руслан Домарецький. – Тобто спочатку з дитячих років та в юності боєць починає боротися на татамі, потім спортсмен переходить на ринг (16 років і більше), а вже потім – в клітку, де він бореться як професіонал і отримує за це гонорари».

Перший віце-президент Федерації змішаних видів єдиноборств ММА України Вахабжан Муратов розповів, що чемпіонат України зі змішаних видів єдиноборств серед дітей, юнаків, юніорів та молоді планували провести в один день, але оскільки дуже багато учасників виявили бажання брати в ньому участь, організатори вирішили провести змагання упродовж двох днів. Таке рішення вважає правильним.

«Упродовж двох днів між учасниками тривала напружена боротьба, але зізнаюсь, мені більше подобається переглядати поєдинки не дорослих, а дітей. Саме діти показували дуже грамотні бої. У них мислення універсальних бійців. Не одноманітне. Я отримую задоволення, коли дивлюся такі бої, – поділився своїми враженнями Вахабжан Муратов. – Серед дорослих на 50 % мені було зрозуміло, хто буде переможцем і здобуде призові місця. Тим не менше у другий день змагань розгорнулася ще більша боротьба і деякі бійці, які могли вибороти призові місця, вилетіли. Це говорить про те, що рівень бійців зростає, вони готуються до змагань. Не одна область забирає усі перемоги, а йде боротьба. Це і є розвиток».

За його словами, цьогорічні змагання у Житомирі, особливо серед дітей, є одними з найкращих, які проводила Федерація змішаних видів єдиноборств ММА України.

Участь в урочистій церемонії відкриття і нагородження призерів змагань, а також у перегляді поєдинків взяли голова відділення Національного олімпійського комітету в Житомирській області Олександр Оніщук, начальник сім’ї, молоді та спорту Житомирськоїоблдержадміністрації Світлана Гресь та інші.

«Минулоріч на чемпіонаті України в Чернігові Житомирщину представляли 14 бійців. Дехто з них навіть виборов призові місця. Не дивлячись на те, що для наших бійців – це новий вид спорту, і вони беруть участь у таких змаганнях лише другий раз, але показали достойні результати. Щиро вітаю усіх призерів та їхніх тренерів і радію за срібло Житомирщини у загальнокомандному заліку. Так тримати! Бажаю в майбутньому нових перемог та успіхів!», – підсумував Олександр Оніщук.

за матеріалами: ЖОВ НОК

Теги: MMA Житомир 

Схожі новини