1 2 3 4 5 6

Пауерліфтинг

Бердичівлянин Дмитро Стаценко – бронзовий призер Кубку світу з пауерліфтингу

02.12.2014 12:54Пауерліфтинг

Нещодавно у столиці нашої Батьківщини – Києві відбувся Кубок світу з пауерліфтингу, становій тязі та жиму лежачи за версією GPA, IPO, GPA-D. У змаганнях взяли участь понад 160 спортсменів.  У ваговій категорії 90 кг за версією ІРО брав участь бердичівлянин Дмитро Стаценко.

Пауерліфтингом Дмитро Стаценко займається з тринадцяти років. Після Чемпіонату світу 2012 року бердичівлянин мріяв взяти участь у Чемпіонаті Європи, але отримав важку травму та не зміг займатись улюбленим видом спорту більше ніж півтора роки.

«За півтора місяці до змагань на одному з тренувань, людина, яка мене страхувала, недогледіла і я отримав надрив грудної зв’язки та плеча. Після травми довелося зав’язати взагалі з залом на 2-3 місяці. Для спортсмена це довго, але й по-іншому було не можна. Я взагалі не міг робити ніяких силових вправ та тренуватись. Згодом, стало легше, почав приходити в зал і потрохи розминатись. Хоча вже думав, що зав’яжу після цієї травми зі спортом назавжди. Пройшло півтора роки і я намагався тренуватися, де тільки це можливо. Коли я бачив, як мої друзі та знайомі привозять різноманітні трофеї з різних змагань, я вирішив спробувати повернутись до пауерліфтингу та себе проявити», - розповідає Дмитро Стаценко.

Як розповідає спортсмен, інтенсивну підготовку він розпочав у Росії коли гостював у родичів. Повернувшись до Бердичева, почав тренуватись з відомим спортсменом та інструктором Миколою Самоновим. Травми у Дмитра були непрості і потрібно було підбирати багато таких, які б дозволили  спортсмену швидко вийти на результат, з яким можна було б виступати у серйозних змаганнях. Саме Микола Самонов запропонував  разом готуватись до виступу у боротьбі за Кубок світу.

«По-суті, у підготовці до Кубку світу я працював з  Миколою Самоновим. Мені, як інструктор, Микола дуже сподобався. Це був для мене добрий досвід, за що я йому дуже вдячний. Знайомі ми давно. Перед участю у Кубку Світу я практично всі тренування провів з Миколою. Дуже важливо у підготовці мати біля себе досвідченого спортсмена, так як потрібно підганяти технічну сторону тренувань, потрібен був погляд досвідченої людини зі сторони. Методики, які він підбирав, мені дуже  сподобались. З кожним кроком, з кожним тренуванням ми ставали трохи ближче до мрії. Шкода, що перед виїздом Микола отримав травму, дуже хотілося разом з ним виступити, такою невеликою дружньою командою з Бердичева. Також, у підготовці окреме спасибі батькам. Особливо, татові, який мене морально підтримував і допомагав», - розповів Дмитро Стаценко.

Перед поїздкою до Києва бердичівський спортсмен взяв участь у «Відкритому Кубку Полісся», який відбувся у Житомирі.  Незважаючи, знову ж таки, на отриману травму під час турніру, він зайняв перше місце, вижавши 142,5 кг.

У Києві у бердичівлянина були дуже серйозні суперники, особливо з Грузії. І хоча свою травму він ще не встиг залікувати, Дмитро Стаценко з результатом 145 кг зайняв третє місце та став бронзовим призером Кубку Світу.

«Якщо взяти той факт, що у Київ  я поїхав з дуже нехорошою травмою і привіз медаль, то, думаю, все вийшло, навіть більше. Хотілось бути другим, але й своїм місцем я задоволений. Суперників було багато. Особливо, сильна була команда Грузії, яка чимало нагород у підсумку відвезла  до себе на Батьківщину. У складі України мені сподобалися хлопці з Кривого Рогу та Києва», - розповів бердичівський спортсмен.

Надалі, у нього, як і у всіх спортсменів, тренування та підготовка до наступних змагань.

за матеріалами: Ріо-Бердичів

Теги: бердичівляни 

Схожі новини