1 2 3 4 5 6

Плавання

Житомирський 86-річний спортсмен привіз 4 нагороди з Європейських Ігор

02.08.2019 16:16Плавання

2 золоті та 2 срібні медалі виборов житомирський плавець Костянтин Щеглов на Європейських Іграх в Італії у категорії «Мастерс». У свої 86 на цих змаганнях він здобув особистий рекорд. А через 4 роки планує їхати на наступні Європейські Ігри.

Повернувся спортсмен зі змагань з Турину сьогодні, 2 серпня. Та спершу вирішив прозвітувати про досягнення.

Поспілкувалася з переможцем начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА Світлана Гресь.

«У 2015 році у Франції на минулих іграх у мене була одна золота і 2 срібні. Цього разу два срібла – 50 метрів батерфляєм і 100 метрів батерфляєм. А золото – 200 метрів брасом і 200 метрів комплексом (батерфляй, на спині, брасом і кролем). Остання найбільш складна, особливо для людей похилого віку. Навіть 400 метрів комплексом не розігрується, бо дуже важка, тільки на чемпіонаті світу», – розповідає Костянтин Щеглов.

Участь у змаганнях взяли близько 4800 учасників. Від Житомирщини – троє спортсменів, проте перемоги привіз лише Костянтин Щеглов.

«Їхав на ігри вже окрилений».

«Напередодні змагань, 19 липня, був президентський указ про призначення стипендії, то я їхав на ігри вже окрилений. Для мене це дуже важливо. Не тільки престижно, але і матеріально необхідно. Тож плавалося мені на цих змаганнях краще, ніж колись», – радіє спортсмен.

«Дозволяють 5 дистанцій, і я трохи шкодую, що п’яту дистанцію я не заявив».

«Я вибрав цього разу ще складнішу дистанцію – батерфляєм, бо вона перспективна з точки зору змагань, можна отримати хороші результати. Почав готувати її не так давно, коли збиралися встановити європейський і світовий рекорд, бо батерфляєм в Україні немає кому плисти. Я спочатку ледве 25 метрів плавав цей вид, але поступово вийшов на повну дистанцію.

І саме у цьому виді я програв чемпіону світу – він взяв перше місце, а я друге. Хоча він вже багато років тренується у ньому, а я лише недавно», – розповідає про свої досягнення Костянтин Щеглов.

«Такі бабулі там були! Всі такі щасливі – пропливуть, медаль отримають, раді. Дорослі люди, а стільки радості».

«Найбільше пам’ятається, як не дивно, змагання у Голландії. Я вперше виступав тоді на європейському рівні і отримав 2 п’ятих місця. Я взагалі не уявляв, що це. Було багато учасників. Але медалі отримав, адже у нас нагороджують до 6 місця. Тому приїхав окрилений», – згадує спортсмен.

І з радістю ділиться своїми планами на майбутнє:

«У моєму віці щось таке масштабне планувати – складно. Але на наступні ігри, які будуть у Фінляндії через 4 роки, буду готуватися. Мені буде 90 років, переходжу у наступну категорію. Але головне для мене – це спосіб життя. Я знаю, що о восьмій маю встати і піти на тренування. І так через день»/

Спортивний Житомир

Теги: Костянтин Щеглов 

Схожі новини