1 2 3 4 5 6

Самбо

Вадим Голуб: Сьогодні самбо — один із лідируючих видів єдиноборств в Житомирскій області

15.12.2013 12:00Самбо
У 2014-му році виповнюється 50-річчя з початку розвитку боротьби самбо, 30-річчя – жіночого дзюдо та 25-річчя – жіночого самбо. Про розвиток цього виду спорту у Житомирі Спортивний Житомир поспілкувався із  головою Житомирської обласної федервації по бойовму самбо, заступником директора ДЮСШ№2 Вадимом Юрійовичем Голубом.

- Наскільки сьогодні популярне самбо в Житомирі?
- Відідлення самбо в ДЮСШ№2 ми відкрили лише два роки тому і зараз тут займається до 100 чоловік. Працює три тренери. Одна з них — Ольга Кумечко — чемпіонка Європи по самбо і чемпіонка світу в командній першості по самбо. Також самбо є в Авангарді, Динамо, Школі юних десантників. По області дуже багато відділень. Я вважаю, що це дуже гарний резульатт і показник.  На сьогодні самбо — один із лідируючих видів єдиноборств в Житомирскій області.

- А як щодо успіхів?
За останні два роки ми підготували багато чемпіонів України, призерів всеукраїнських змагань. Наталія Парфенюк виграла кубок України серед дорослих і виконала нормативи майстра спорту. Хом'як Катерина виграла чемпіонат України по кадетам у Львові. Наші дівчата готувалися до чемпіонату Європи по самбо.

 Зараз існує чимало різних секцій єдиноборств. Що дітей приваблює саме в самбо?

- По різному. Одні приходять, щоб стати сильнішими — фізично, духовно, інші — для оздоровлення. Дехто бачить себе чемпіонами майбутніми. Ми беремо всіх.

- Які переваги самбо над іншими видами єдиноборств?
- Я вважаю, що самбо більш ефективне, адже увібрало в себе найкраще від інших видв єдиноборств.

- Зі скількох років можна займатися самбо?
- З 10 років. Ми можемо брати трохи молодших дітей, якщо дозволяє лікар і фізичні показники.

- Як довго потрібно тренуватися, щоб потрапити, наприклад, в призери чемпіонату України?
- Це в першу чергу залежить від фізичних даних людини і її бажання, волі до перемоги. Звісно, багато чого залежить і від тренера. Приведу власний приклад. В мене займалася дівинка. Вона виконала норматив майстра спорту за 3,5 роки. Згадувана вже Наталія Парфенюк цей норматив виконала за 2,5 року. Так що при великому бажанні за 3,5-5 років можна стати чемпіоном України. А буває діти займаються і по 10 років без особливих успіхів. Але для них це не важливо. Повторюсь, не всі займаються заради нормативів і перемог.

- Які перспективи для дітей в самбо, якщо вони захочуть цим займатися цим професійно?
- Якщо дитина постійно займає призові місця на чемпіонатах України, вона входить до складу національної збірної. І, звісно, бере участь в європейських і світових змаганнх. Якщо спортсмен шість років тримається в призерах чемпіонату України, він отримує пожиттєву пенсію.

- Наскільки травматичний цей вид спорту?

- Бокс більш травматичний, аніж боротьба самбо.

- Що планує федерація в рмках святкування 50 років боротьби самбо?
- Заходи будуть відбуватися на протязі всього наступного року. Ми хочемо провести турнір по спортивному самбо. Провести інші змагання, приурочені до цієї дати. Плануємо семінари для тренерів, відкриті заняття для батьків. Будемо популяризувати цей вид спорту, залучати більше молоді до занять.

- А ви самі давно займаєтесь самбо?
 - В 13 років прийшов в Динамо. До того займався загальною фізичною підготовкою з батьком — біг, турніки, брусья. А в 13 років відкрилася секція дзюдо, знайомі хлопці пішли і я разом з ними. Мені сподобалося, я залишився. Мені зараз 47. Починав працювати в Школі юних десантникв, 15 років там тренував дітей. Два роки тому мене призначили заступником директора ДЮСШ№2. Враховуючи високу популярність самбо і є гарні результати, вирішили тут відкрити відділення.
Теги: ДЮСШ №2 Катерина Хомяк Володимир Голуб 

Схожі новини