1 2 3 4 5 6

Триатлон

Житомирська триатлетка Єлизавета Соломенюк: Хочу успішно виступити в Іспанії

15.07.2015 03:10Триатлон

Житомирській школярці Єлизаветі Соломенюк зараз 16 років і восени вона піде в 11 клас. Дівчина всього лиш рік займається триатлоном, але вже встигла виконати норматив Кандидата в майстри спорту, виграти золото серед юнаків на чемпіонаті України з триатлону, який 11 липня відбувся в Житомирі, а також потрапити до складу збірної України на чемпіонат Європи в Іспанію. Єлизавета Соломенюк розповіла "Спортивному Житомиру" про свої успіхи в спорті та навчанні, а також поділилася планами на майбутнє:

- Які враження від змагань в Житомирі?

- Стартом в Житомирі я не задоволена, бо не виконала тих завдань, які переді мною ставилися. 

- Але ти виграла золото. В чому проблема?

- Я була першою в своєму віці, але в загальному заліку фінішувала лише четвертою. Там одночасно змагалися ми і доросліші спортсменки. Хотілося потрапити в трійку лідерів в абсолюті. Я непогано стартувала. На плаванні була течія, але зуміла вибрати правильну позицію і випливти в лідерах. На вело я так само була серед лідерів. Але біг мені не дався. На фініші не вистачило сил для останнього ривка і мене обігнали. Але це не кінець. Потрібно більше тренуватисяі перемоги ще будуть. Є ще до чого йти, до чого прагнути.

- Давно займаєшся триатлоном?

- Поки лише рік. Перед цим близько 10 років займалася плавання, але через певні обставини мені довелося покинути цей спорт. Наталія Кирилович запропонувала спробувати себе у триатлоні. Мені сподобалося. Минулого року вперше стартувала на чемпіонаті України в Черкасах, а ось нещодавно я там виграла срібло. Ось в Житомирі стала чемпіонкою по своєму віку. Прогрес є.

- Ти вже встигла поїздити по Україні. Є якась особливість змагальної траси саме в Житомирі?

- Напевно, це горки на біговій трасі. Цього разу ми бігли лише одне коло і вона була лише одна, тому не так помітна. А от на олімпійській дистанції - біжиш, гірка, біжиш, гірка. Хоча для деяких спортсменів це навіть плюс. Бо під гірку можна розігнатися і багатьох обігнати.

- Мрієш про спортивну кар'єру?

- Поки не вирішила, чи хочу робити спортивну кар'єру. Я вважаю себе різносторонньою особистістю. Я займаюся спортом, вивчаю мову. Минулого року була президентом нашого ліцею (№25).  Тому поки не вирішила, ким хочу бути, але спорт закидувати теж не планую. 

- Не заважає спорт навчанню?

Думаю, якби навіть залишила спорт, то краще б вчитися не стала. Тому точно не заважає, а навіть навпаки - стимулює. Спорт виховує дисципліну, вміння долати труднощі. 

- Які подальші плани в спорті?

- Готуватимуся до чемпіонату Європи в Іспанії. Це буде мій перший старт такого рівня. Хочу також ще цього року виконати норматив майстра спорту. Ще будуть внутрішні старти - в Запоріжжі і в Українці (Київська область). Буду заробляти призові бали, щоб зарекомендувати себе.

- Є хтось, на кого ти рівняєшся в триатлоні?

- Моїм кумиром, якщо це можна так назвати, в триатлоні є житомирянка Олександра Степаненко. Вона дуже класна людина, я з нею спілкуюся, вона мене всіляко підтримує. 

Спортивний Житомир

Теги: Єлизавета Соломенюк 

Схожі новини