1 2 3 4 5 6

Триатлон

Житомирські триатлети Єгор Мартиненко та Анна Абдулова розповіли про тренування на карантині, Олімпійські ліцензії та тренерство

08.07.2020 12:34Триатлон

Єгор Мартиненко на сьогодні є одним із найсильніших триатлетів України. Він ще зберігає шанси здобути олімпійськ ліцензію та активно виступає на міжнародних стартах. Принаймні так було до карантину. Анна Абдулова теж є неодноразовою призеркою чемпіонатів та кубків Європи та України, але зараз вирішила більше зосередитися на тренерській роботі. Однак лишається відомою та успішною спортсменкою.

Ми поспілкувалися із подружжям житомирських триатлетів Єгором Мартиненко та Анною Абдуловою та дізналися, як пандемія вплинула на їх спортивні плани, як вони тренувалися під час карантину, про проблеми українського триатлону, підготовку до олімпійських ігор та тренерську роботу.

- Як пройшов для вас карантин?

Єгор: Карантин застав нас на Кіпрі. Ми вже там готувалися близько двох місяців, а карантин продовжив нам ці збори ще на два місяці.

Анна: Нам залишалося приблизно три тижні, але потім ми вирішили ще залишитися. Та й не було можливості поїхати, бо не було рейсів, бо Кіпр закрили. По-друге, не було сенсу повертатися одразу, бо всі старти відмінили

- Наскільки реально було для тебе отримати олімпійську ліцензію?

Єгор: В нас для відбору зробили рейтинг. Тобто на кожній гонці ти набираєш певну кількість очок. Щоб потрапити на Олімпіаду потрібно набрати 2000 очок. На кожній гонці ти можеш дістати 150-300 очок залежно від результату. Тобто потрібно було зробити 20 гонк мінімум. А то і більше. А це все фінанси.Все впирається в гроші. Якщо б гроші виділялися в нормальній кількості, я думаю, що в нас від України могла бути не одна, а дві-три олімпійські ліцензії. І то реально.

Анна: Минулого року, коли було багато обіцянок про підтримку, в нас пішли майже всі заощадження, які ми мали. Тому цього року ми не маємо можливості вкласти свої гроші навіть при великому бажанні. Якщо не буде підтримки від держави, в нас не буде чоловічої олімпійської ліцензії взагалі.

- Єгор, ти є членом національної збірної. Хіба федерація не фінансує збори і участь в змаганнях?

- Минулого року оплатили аж один чемпіонат Європи і все. Важко відібратися, якщо тобі оплатили лише один чемпіонат Європи і все.

- Скільки в тебе було стартів минулого року?

Єгор: Не менше десяти точно було

Анна: Ні, мені здається набагато більше. Бо лише навесні ти зробив десь шість стартів

Єгор: Питання навіть не в кількості. Тому що початок року і кінець - це завжди якісь дальні гонки. Це Австралія, Японія і тд. На них з’їздити і там показати гарний результат - то дуже затратна частина. До того ж, в нас немає умов і погодних умов, щоб підготуватися до цих стартів. Тому тобі потрібно їхати на збори. Це ще частина затрат.

Анна: Питання в іншому - ну от немає зацікавленості в держави, не морочте голову. Ми будемо чимось іншим займатися. От чесно.

- Чим, наприклад?

Анна: Я проводжу і корпоративні тренування, треную корпоративні команди. Тобто, агітую за здоровий спосіб життя. І мені дуже цікаво тренерство, я бачу себе в майбутньому тренером. Вже зроблені перші кроки - я отримала два сертифікати від міжнародної асоціації триатлону. В мене є ліцензія і право на роботу офіційно тренером. Тому якщо хто бажає - відкрита до пропозицій.

- Не сумуєш за міжнародними стартами?

Анна: Сумую, звичайно. Це класний драйв, це супермотивує тебе, заряджає. І я тільки за.

- Єгор, я знаю в тебе були травми. Минулого сезону тебе збив автомобіль під час тренувань в Житомирі. Як з цим?

Єгор: Чомусь в останні роки потрапляв в якісь халепи. Але, надіюся, далі буде краще.

Анна: Але треба не забутися і сказати дякую за те, що Єгору купили велосипед. Дуже класний. Ми його дочекалися. І цьому дуже раді і дуже вдячні і нашому ОШВСМ і Департаменту культури молоді і спорту ЖОДА. Ми його дуже довго чекали. Він такий бажаний і потрібний і дуже дуже класний.

Дивіться більше у відеоінтерв’ю

Спортивний Житомир

Теги: Єгор Мартиненко Анна Абдулова 

Схожі новини