1 2 3 4 5 6

Україна і світ

Тренер БК «Каліпсо» Тетяна Дернова: «На перший етап Вищої баскетбольної ліги потрібно 150 тисяч гривень»

 

П'ятницю, 13 жовтня, можна вважати історичною датою для житомирського спорту. Цього дня житомиряни вперше стартують у Вищій баскетбольній лізі країни. У Львові наша команда зіграє проти місцевої "Політехніки".

Що цікаво, не побоялися "кинути виклик" обставинам і системі наші дівчата, які створили жіночий БК "Каліпсо". Ідейним натхненником та засновником клубу стала його тренер Тетяна Дернова. Тепер, окрім сильних суперників, команді потрібно буде подолати ще декілька фінансових і організаційних проблем.

Про головні завдання БК Каліпсо, його історію та проблеми Тетяна Дернова розповіла "Спортивному Житомиру".

- Як виникла ідея створити професійну команду і заявитися у Вищу лігу?
- Рішення створити команду Вищої ліги було спонтанним. Давно треную дівчат і моя команда весноб завершила змагання у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Практично одразу тренери з інших міст почали пропонувати дівчатам, щоб вони грали за їхні команди у Вищій лізі, вчилися у їх університетах. Дівчата, зрозуміло, зраділи, що їх помітили.

Всі зібралися роз’їхатися. Але так вийшло, що всі залишилися в Житомирі. А через три дні мені телефонує керівник Департаменту з проведення змагань ФБУ Лариса Шабанова та пропонує створити команду та заявити у Вищу лігу України.

Подумала: чому б і ні? Це дійсно була моя мрія ще з 2011 року. Президент Житомирської обласної федерації баскетболу Григорій Борисович Засік також мене підтримав. Сказав, що допоможе, чим зможе. Так виникла команда. 

- Як виникла назва команди. Чому "Каліпсо"?
- Назву ми обирали всією командою. Хотілося, щоб назва була одночасно жіночною і, разом з тим, "потужною". Кожен пропонував свої варіанти, але в кінці кінців зупинилися на моєму - "Каліпсо" на честь морської богині.

- Хто грає в команді? 
- В складі команди у мене шість школярок-випускниць і стільки ж студенток. Всі вони вихованці ДЮСШ №1. Але, я вважаю, що має бути молодше і старше покоління. Тому я буду виступати за команду як граючий тренер, а також гратимуть троє моїх знайомих баскетболісток, які раніше грали у Першій лізі.

- Як команда готується до змагань? 
- Ми тренуємося кожен день, але на жаль, у наш школярки часто «випадають». Я особисто бачила їхній розклад: по 8-9 уроків, репетитори, підготовка до ЗНО. Тому часто телефонують і кажуть, що не прийдуть на тренування. Це звичайно послаблює тренувальний процес і команду загалом. Але я не можу втручатися, бо не я здаю ЗНО, а вони, їм далі вступати. Зі старшими ми тренуємося не всі разом, бо вони не можуть відірватися від роботи. Я дякую їм, що взагалі погодилися підтримати мене, мою команду. Мені дуже важлива їхня участь, як приклад для молодших. І я думаю, що ми все зможемо.

- Хто допомагав в створення команди?
- Розібратися з організаційними моментами мені допомогла начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук, яка також надала і матеріальну допомогу. Вона познайомила мене з Вадимом Павлюком, який розробив нам дизайн форми та логотип.

Крім цього, фінансову підтримку команді надали департамент сім сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА (керівник Світлана Гресь) та депутат Житомирскьої міської ради Олександр Ракович. Однак, поки цього вистачить лише на перші тури, а далі уже потрібно буде шукати кошти самостійно.

- Яка вартість участі у Вищій лізі?
- На перший весь етап потрібно 150 тисяч гривень. На те, щоб їх зібрати є десь три місяці. Якщо вже взагалі нічого не знайдемо, то доведеться їхати за свій рахунок. Але для 11 класу це буде дуже проблематично, оскільки у команді багато 11 класниць, які готуються до випуску та ЗНО і на це все також потрібні кошти.

- Тобто ви продовжуєте шукати фінансову підтримку для команди?
- Так, але шукати спонсорів, це важке для мене питання, бо це для мене вперше. Мені соромно підходити просити. Я ж то й не для себе це роблю, а для команди, але все рівно якось не по собі. До того ж я розумію, що щоб просити, потрібно показати себе. Тому я чекаю перших турів, я думаю, ми проявимо себе з кращого боку, і мені легше буде просити про допомогу.

- Які головні завдання Ви ставите перед командою в дебютному сезоні у Вищій лізі? 
- Ми хочемо на першому етапі увійти в четвірку і потрапити у фінал. Якщо ми це зробимо, то там уже звичайно хочеться поборотися за призові місця. Тому ми будемо трудитися, працювати над цим. Я ще не знаю, які у нас для цього є шанси, бо в цьому році нові склади команд.

 Юлія Оріховська, Спортивний Житомир

Схожі новини