1 2 3 4 5 6

Веслування

Юрій ЧЕБАН: «Наша ціль – підготуватися до Олімпійських ігор. В Італії – ми в безпеці»

19.03.2020 15:08Веслування

Головний тренер збірної України з веслування на байдарках та каное Юрій ЧЕБАН розповів про підготовку збірної на тренувальному зборі в Італії та ситуаціяю з коронавірусом.

Нагадаймо, що на цих зборах знаходиться також і житомирська спортсменка, яка вже отримала олімпійську ліцензію Анастасія Четверікова.

- Березневий збір в Італії початково був в плані підготовки до Олімпійських ігор-2020, - відзначив головний тренер. – Ми тут провели гарну підготовку в січні-лютому, і на свій третій збір в Італії ми приїхали до того, як в цій країні ввели карантин.

Яка ситуація на сьогоднішній день? У нас є взаєморозуміння з місцевою владою, у нас є зв'язок з нашим послом в Італії, він теж в курсі справи та тримає це питання на контролі.

Головне - у нас повна свобода дій на цьому зборі. Ми пересуваємося без обмежень: спортивна зала, «вода», стадіон, тож всі тренування проводяться в повному обсязі. Ми контактуємо тільки з людьми із персоналу, який нас обслуговує, тобто з персоналом готелю.

МЕДИЧНИЙ КОНТРОЛЬ

- У нас є досвідчений лікар Ганна Грищенко, яка контролює здоров’я всієї команди. У нас ніхто не хворіє. Було декілька «соплів», але це вже в минулому. Тобто причин для паніки немає. Місцева влада гарно до нас ставиться, з розумінням всієї ситуації, допомагає у всіх питаннях: від, власне, збору до різних заходів – відновлювальних та ознайомчих. Нам тут добре.

ЧОМУ НЕ ВЕРТАЄМОСЯ В УКРАЇНУ

- У нас тут йде повноцінна підготовка, без обмежень. Навіщо зараз зриватися з місця, зривати підготовку, їхати в України та сидіти по домівках та незрозуміло як збиратися. Ми зробили ставку на підготовку до Олімпійських ігор. Будуть вони, чи ні, ми все одно до них готуватимемося. Якщо б нас тут в чомусь ущемляли, ми давно були б в Україні, але у нас тут, повторюю, повне взаєморозуміння з місцевою владою, з поліцією і таке інше, тому ми вирішили залишитися тут та продовжити повноцінну підготовку до Олімпіади.

ЯКЩО КАРАНТИН ЗАТЯГНЕТЬСЯ

- Сардинія закрита до 25 березня. Якщо у нас не буде можливості повернутися, то ми залишимося тут. У нас вже є домовленість з новим міністром спорту України Вадимом Гутцайтом – він нас підтримує, він з нами на зв’язку. Він сам вийшов на зв'язок та поцікавився нашими справи. Таким чином, ми щільно контактуємо з усіма людьми, які нам можуть допомогти. Тож причин для паніки немає.

Людей, які захворіли на Сардинії, можна перерахувати на пальцях однієї руки, і знаходяться вони дуже далеко від нас. Ізілі - дуже маленьке місто (населення – три тисячі жителів) і людей на вулиці не видно, вони пересуваються на автомобілях, а, в основному, знаходяться по домівках.

Отже, якщо карантин триватиме далі, ми залишимося далі, десь до 10 квітня, а, якщо буде треба, і на більш довгий термін, адже тут є всі умови для підготовки. Тож приїжджати до України та створювати нову базу для підготовки, не бачу сенсу. Ми продовжуємо готуватися тут, впритул до того моменту, коли у нас наступить ясність з перельотом та чітке розуміння подальших дій. Також попутно ми вирішуємо питання з човнами, на яких ми плануємо ганятися на відборі.

ПРИВІТ «ВБОЛІВАЛЬНИКАМ»

- Користуючись нагодою, хочу передати привіт нашим «вболівальникам», які, навіть не поцікавившись станом справ, будують якісь доводи, пишуть пости і Інтернеті про те, що навіть уявлення не мають. Ось таких людей попрошу тримати язика за зубами та не нагнітати ситуацію. Адже у нас все в порядку. У нас проходить звичайний збір і ніякої суєти, пов’язаною із загальною ситуацією, немає. Всі спортсмени працюють, чітко розуміючи для чого вони це роблять.

ПРО ПЕРЕНОС КУБКУ УКРАЇНИ

- Є такий варіант. І, скоріш за все, Кубок України буде перенесений, адже нас приїзд може затягнутися і у нас немає чіткою дати повернення в Україну: авіакомпанія ще не підтвердила наш рейс на 28 березня. Тож це питання ще в повітрі. Плюс у нас додасться карантин на 14 днів, але це стосується тих людей, у яких є буде підозра на коронавірус.

ПРО ТЕРМІНИ ОЛІМПІЙСЬКОГО ВІДБОРУ

- На сьогодні терміни залишаються без змін (європейський відбір – 6-7 травня в Рачіце, світовий відбір – 21-24 травня в Дуйсбурзі. – пресслужба). Деякі види спорту, які проводяться неподалік від Італії, відміняють кваліфікаційні змагання, наприклад, академічне веслування. Є слухи стосовно того, що й кваліфікацію можуть перенести, але ми чекаємо офіційної інформації від Міжнародної федерації каное. Тож ми чекаємо, ми готуємося, ми готові до всього.

за матеріалами ФКУ

Спортивний Житомир

Теги: Анастасія Четверікова ОШВСМ 

Схожі новини